נציגי תקומה: סמוטריץ', סטרוק וכלפה

כ-110 חברי מרכז המפלגה בחרו בשר אריאל לתפקיד היו"ר. במקום השני בצלאל סמוטריץ' ואז ח"כ סטרוק וח"כ כלפה שיוצב במקום ה-18.

יוני קמפינסקי , כ' בטבת תשע"ה

נציגי האיחוד הלאומי-תקומה
נציגי האיחוד הלאומי-תקומה
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חברי מרכז מפלגת ''תקומה-האיחוד הלאומי'' הכריעו הערב (ראשון) מי ישולב ברשימה המאוחדת עם מפלגת הבית היהודי.

לתפקיד יו"ר המפלגה נבחר השר אורי אריאל, שהיה המתמודד היחיד על התפקיד. במקום השני נבחר בצלאל סמוטריץ' ולאחר מכן ח''כ אורית סטרוק, ח''כ זבולון כלפה ונחי אייל.

לאחר שילוב נציגי ''תקומה'' ברשימת הבית היהודי, אריאל יוצב במקום השני, סמוטריץ' במקום התשיעי, סטרוק במקום 15 וכלפה יוצב במקום 18, שבשלב זה לא נראה ריאלי.

89 מתוך 110 חברי המרכז, חלקם ותיקים מאוד, שנבחרו לפני שנים רבות על ידי מזכירות "תקומה" שמונה 38 אנשים, הגיעו לבית הארחה בבית וגן שבירושלים ומימשו את זכותם בהצבעה חשאית. 

"אנחנו בוחרים הערב נבחרת מצוינת של חברי כנסת שימשיכו לשמור על עם ישראל וארץ ישראל ולבנות אותה לאורכה ולרוחבה", אמר השר אריאל טרם פרסום התוצאות. "נשמור על מדינת ישראל יהודית ודמוקרטית, חברתית יותר וצודקת יותר. נמנע חקיקה אנטי דתית או פגיעה בצביונה היהודי ונקדם את כלל ערכי הציונות הדתית״, הדגיש.

במפלגת ''יש עתיד'' הגיבו לתוצאות הבחירות. ''תדע כל אם עברייה כי הצבעתם בנט, הצבעתם אורית סטרוק. שום חיוך מתחנף או סרטון היפסטרי מגניב לא יסתירו את העובדה שפניה של 'הבית היהודי' הן פניה של אורית סטרוק. זו אותה אורית סטרוק שהודתה לקב"ה על שלקח את אריאל שרון בטרם עת וזו אותה 'תקומה' שהמנהיג הרוחני והפוליטי שלה, הרב דב ליאור סבור כי הסיבה לחטיפת שלושת הנערים בגוש עציון, היא חקיקה 'אנטי יהודית' של ממשלת ישראל.

''הבחירות היום במפלגת 'תקומה' סתמו את הגולל על הניסיון של בנט להתחפש לישראלי, הליברלי, המתון והלא מזיק", אמרו במפלגתו של יאיר לפיד.

בבית היהודי הגיבו להודעת ''יש עתיד'' ומסרו ״אנו ממליצים לחבר הכנסת יאיר לפיד שיעסוק בניקוי מפלגתו המרוסקת מהשחיתות שפשתה בשורותיה".

בבית היהודי הוסיפו, "אנו תוהים איך אדם, שאחד מחברי הכנסת אותו מינה במו ידיו נחקר רק השבוע, ושמקורביו הקימו את עמותות ברק ועליהם הומצא הסלוגן מושחתים נמאסתם, לא מוצא לנכון להפגין מעט צניעות כשהוא מדבר על אנשים שנבחרו בהליך דמוקרטי, זאת בניגוד לשלטון היחיד הנהוג במפלגתו.

"וזאת עוד לפני השחיתות הגדולה ביותר- לפיד תקע את שוק הדיור למען גחמותיו הפוליטיות האישיות, ורק כעת כשעזב ישראל משתקמת מהריסות כהונתו״, נמסר.