'להחזיר את תקומה לעמדת הנהגה עם הבית היהודי'

עו"ד סמוטריץ' בראיון לאחר היבחרו כנציג תקומה: היעד הוא להשיב את הציבור התורני ערכי לעמדת הנהגה. ל'רגבים' יימצאו טובים ממני.

יוני קמפינסקי , כ"א בטבת תשע"ה

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
יוני קמפינסקי

בראיון ראשון מיד לאחר בחירתו כמועמד לרשימת 'תקומה' לכנסת מספר עו"ד בצלאל סמוטריץ', מראשי תנועת 'רגבים' על התחושות והשאיפות.

היעדים שהוא רואה לעצמו, אומר סמוטריץ', הם "בראש ובראשונה לבנות את תקומה ככוח מוביל. הציבור התורני, אידיאליסטי, ערכי בציונות הדתית צריך לחזור לעמדת הובלה והנהגה עם וליד הבית היהודי".

כשנשאל אודות הטענות שנשמעו לנוכח שיטות הבחירה השונות בין הבית היהודי לתקומה, פער המחייב את מועמדי 'הבית היהודי' להתמודד בפריימריס ואילו את חברי תקומה להתמודד מול ועידה של כמאה אישים, קובע סמוטריץ' כי שיטת הבחירה שאותה מובילה 'תקומה' מוכיחה את עצמה ("לא בגלל שאני נבחרתי").

"זו שיטת בחירה נהדרת. אנשים רציניים שבוחרים על בסיס היכרות וידע ולא על בסיס יחסי ציבור וכמה כסף יש למועמדים וכמה עמודים הם יכולים לקנות בעיתון. 92 איש רציניים מאוד הקשיבו ושמעו ונתנו בחירה מושכלת. אלה כללי המשחק בתקומה. אני שמח מאוד במגרש הזה אני משחק. לא הייתי משחק באף מגרש אחר".

ומה באשר לעתיד? האם צפוי איחוד או שמא תשמורנה שתי המפלגות על דרכי בחירה שונות? סמוטריץ' משיב: "כל חניך בבני עקיבא יודע שאחדות ואחידות זה לא אותו דבר. אנחנו מאוחדים ושותפים לדרך גדולה ובתוך הדרך הגדולה הזו יש מקום לכמה גוונים".

"אני משוכנע שלתקומה יש תרומה חשובה וגדולה לנוף הפוליטי ולציונות הדתית ונביא את הנופך הזה הכי טוב שאנחנו יכולים", אומר סמוטריץ' וכשהוא נשאל מה יהא בתנועת 'רגבים' ביום שלאחר המעבר האישי שלו לכנסת, הוא משיב בביטחון: "ברגבים יש אנשים נהדרים. נעשה זאת בצורה מסודרת. יהיו מי שיחליפו אותי, יותר טובים ממני בעזרת ה', תלך תגדל ותתגבר ואני מבטיח להיות שליח נאמן גם שלה בתוך הכנסת".