החיילים לתושבי יצהר: "חיממתם לנו את הלב''

לוחמי הצנחנים במוצב סמוך ליצהר הודו לתושבים על האוכל שסיפקו להם לאחר שנתקעו בלי ארוחות בשל השלג הכבד. "כיף להיזכר למה אנו פה".

עדו בן פורת , כ"א בטבת תשע"ה

המכתב לתושבים
המכתב לתושבים
צילום: יח''צ

יצחק סנדרוי, תושב יצהר שבשומרון קיבל ביום שישי האחרון שיחת טלפון ממחלקת ''עורב צנחנים'' הממוקמת במוצב כמה קילומטרים מהיישוב.

"קיבלנו את הטלפון שלך", אמרו החיילים והסבירו, "הודיעו לנו הרגע שעקב הסערה, יש 'נוהל שלג' ולא ניתן כלל לנסוע עם רכבים צבאים על הצירים מסכנת החלקה ועל כן לא תגיע אספקה צבאית לשבת.. נאלץ לאכול את מנות הקרב שנותרו לנו...".

ברגע ששמע על כך, פנה סנדרוי למשפחות יצהר שהתגייסו למשימה ועברו מבית לבית על מנת לאסוף תבשילים ומאפים עבור החיילים. כיוון שמדובר במוצב מבודד, ובשל השלג הכבד שהחל לרדת, ניתן היה להגיע למוצב רק באמצעות רכב 4X4. על כן, סנדרוי לקח את רכב הביטחון ולאחר מאמץ רב הצליח להגיע לחיילים.

החיילים אשר לא ציפו להתגייסות כה משמעותית, התרגשו ושמחו מאד למראה האוכל החם.

לאחר השבת חזרו החיילים ליצהר עם הסירים הריקים ומכתב מרגש עבור התושבים: "רק רצינו להודות לכם מעומק הלב על הטרחה והבישולים שחיממו לנו את הלב ועינגו לנו את השבת באופן שלא האמנו שיקרה. בטח שלא בהתראה כל כך קצרה לפני שבת. בקיצור, האוכל היה מטורף והעוגות היו מעין עולם הבא. כיף להיזכר שוב למה אנחנו פה".

מ"מ ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר כי "אלו הפנים האמתיות של יצהר וכלל ההתיישבות. סיפורים מסוג זה לא מפתיעים אותנו. אנחנו גאים בחיילים שלנו, גאים בתושבים שלנו ויכולים רק לקוות שכן ירבו בישראל. צה"ל זה ההתיישבות וההתיישבות זה צה"ל".