המפכ"ל: נגיע לכל החשודים בשחיתות

מפכ"ל המשטרה התייחס לפרשת השחיתות בישראל ביתנו והבטיח "לא ננוח עד שנסיים את מלאכתנו''.

אורלי הררי , כ"ג בטבת תשע"ה

יוחנן דנינו
יוחנן דנינו
מאיר סלע

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, התייחס היום (רביעי) לפרשת השחיתות במפלגת ישראל ביתנו ואמר כי "צדק צריך גם להיראות, לא רק להיעשות".

"אנו נלחמים בכל דרך בשחיתות הציבורית", ציין המפכ"ל בכנס לשכת המבקרים הפנימיים לישראל, "אנחנו רגילים לחטוף ביקורת מכל הכיוונים שהיא ביקורת חסרת בסיס בדרך כלל. אנחנו שומרי הסף של מדינת ישראל ואתם מצפים מאתנו לעשות את העבודה הזו בנחישות וללא מורא. בדיוק כפי שעשינו בחקירה האחרונה שקראנו לה 242".

"התיק הזה מתנהל הרבה זמן. זו חקירה שהולכת ומסתעפת, אנחנו לא ננוח עד שנסיים את מלאכתנו, לא נשקוט עד שנגיע לכל החשודים בשחיתות, יהיו אשר יהיו, זוהי חובתנו כשליחי ציבור", הוסיף דנינו. 

דנינו תקף בדבריו את נשיאת בית המשפט העליון לשעבר דורית בייניש "אני חושב שחלק גדול מהדברים שאגיד כאן היא לא יודעת ולא מכירה אלא היא פשוט ראתה את הדו"ח של הסנגוריה הציבורית ועליו היא ביססה את הביקורת". מתיחת ביקורת זו באה על רקע דבריה של בייניש כי המשטרה מתגאה במעצרים מיותרים.

המפכ"ל דנינו ציין כי היערכות המשטרה לסופה האחרונה הוכיחה את עצמה. "מבקר המדינה המליץ לנו המלצות בסופה הקודמת ונערכנו בהתאם. בסופה הקודמת תקפו אותנו על ההיערכות שלנו ובסופה הנוכחית ביקרו אותנו על היערכות יתר".

"אני אומר לכם שאין דבר כזה היערכות יתר, כמי שאחראי על שלום הציבור וביטחונו. לא סגרנו כבישים על פי התחזית אלא רק לאחר שהשוטרים בשטח חשו שהחל השלג. אני רוצה להגיד יישר כוח לכל הגופים שנערכו- צה"ל, מד"א רשויות, משטרת ישראל ועוד. היערכות זו הוכיחה את עצמה. למי זה מפריע שנערכנו היערכות יתר? מי שמשלם את המחיר זה השוטרים שעבדו שעות רבות במהלך ימי הסערה. הם לא התלוננו והם עשו את עבודתם בצורה מעוררת כבוד", הוסיף.