החלטת האג - שיא של צביעות והיפוך הצדק

ראש הממשלה נתניהו: "הצעדים האלה לא ירתיעו אותנו מלעשות את הדברים הדרושים להגנתה של מדינת ישראל ואזרחיה".

אורלי הררי , כ"ז בטבת תשע"ה

נתניהו הבוקר
נתניהו הבוקר
צילום: חיים צח לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ראשון) להחלטת בית הדין הבינלאומי בהאג לפתוח בחקירה ראשונית בנוגע לפשעי מלחמה אפשריים שבוצעו בשטחי הרשות הפלסטינית. 

"ההחלטה של התובעת בבית הדין הבינלאומי להתחיל בדיקה נגד מדינת ישראל זה שיא של צביעות והיפוך הצדק. אני כבר נתקלתי בתופעות כאלה במהלך שנותיי בשירות הציבורי בייצוגה של מדינת ישראל גם כשגריר באו"ם גם כראש הממשלה, אבל ההחלטה של התובעת כאן שייכת לקטגוריה בפני עצמה. היא נותנת לגיטימציה לטרור הבינלאומי בחסות בינלאומית".  

בישיבת הממשלה הוסיף נתניהו "אנחנו נילחם בזה בכל דרך ונגייס גם אחרים שיילחמו באבסורד הזה והם כבר מתגייסים. אנחנו נגן על זכותה של ישראל להגן על עצמה. אנחנו לא ניתן לחיילי צה"ל לעמוד בפני טריבונל בינלאומי. אני מבקש גם לומר שהצעדים האלה לא ירתיעו אותנו מלעשות את הדברים הדרושים להגנתה של מדינת ישראל ואזרחיה".

"אחת הדרכים לפעול מול הצעדים הבוטים הללו היא כמובן לחזק את המדינה ואחד הדברים שאנחנו עושים הוא לחזק את העלייה. אנחנו נקבל היום דיווח בממשלה על המשך הסרת החסמים להקל על עלייתם של יהודי צרפת, יהודי אירופה בכלל ויהודים באשר הם. ואנחנו מתכוונים להביא גם החלטה בישיבתה הבאה של הממשלה כדי לממש את ההקלות הללו".

"חיזוק נוסף זה כמובן חיזוקה של כלכלת ישראל", ציין נתניהו, "אנחנו נקדם היום בברכה את ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, שמגיע עם משלחת גדולה של מאה אנשי ממשל ומאה ראשי חברות יפניות מן המובילות בעולם. אני מזכיר לכם שכלכלת יפן היא השלישית בגודלה בעולם, ויש כאן רצון משותף שבא לידי ביטוי בביקור שלי ביפן לפני כמה חודשים, להדק את הקשרים, להגדיל את הסחר ולהגדיל את ההשקעות בין ישראל ליפן. זה תואם חזון ברור שלי לגוון את השווקים שלנו. זה בא לידי ביטוי בביקור שלי בסין לפני שנה וחצי ובפגישות בעצרת האו"ם האחרונה עם ראש ממשלת הודו, ועכשיו הביקור עם יפן. זה חלק מהפתיחה של ישראל לשווקים במזרח.

"אני מדגיש את השווקים במזרח לא משום שאנחנו רוצים לוותר על השווקים האחרים, אבל אנחנו בפירוש רוצים להקטין את התלות שלנו בשווקים מסוימים במערב אירופה. מערב אירופה עוברת גל של איסלאמיזציה, של אנטישמיות ושל אנטי ציונות - גלים כאלה שוטפים אותה, ואנחנו רוצים להבטיח שמדינת ישראל, יהיו לה לאורך השנים שווקים מגוונים ברחבי העולם. גם כאן אנחנו רוצים להקטין את הריכוזיות".

"אנחנו כמובן גם מקדמים פיתוח של ישראל בתחומים אחרים. מה שמעניין את יפן ומעניין גם כלכלות אחרות זה ישראל טכנולוגית. היום אנחנו נקבל דיווח בממשלה על פעולתנו לקדם את ישראל הדיגיטלית. זה מקביל לבנייה הגדולה שאנחנו עושים של תשתיות תחבורה. אנחנו גם בונים תשתיות של תקשורת מהירה, שמצמצמים גם כאן את הפריפריה החברתית, נותנים לכל ילד וילדה בישראל נגישות לעולם המחר". 

הממשלה אישרה היום את חוק העלאת שכר המינימום מ-4,300 ש״ח ל-5,000 שקל שהביאו לממשלה ראש הממשלה נתניהו ושר הכלכלה נפתלי בנט.

 "אנחנו גם מחזקים את מדינת ישראל ואת כל שכבות האוכלוסייה בזה שאנחנו דואגים גם לשכר מינימום", אמר נתניהו והוסיף, "אנחנו העלינו את שכר המינימום בפעם הראשונה ב-2011, אם אינני טועה לארבעת אלפים ושלוש מאות שקל, עכשיו אנחנו מעלים את שכר המינימום פעם נוספת לחמשת אלפים שקל. אני חושב שהדבר הזה משקף את הרצון שלנו לעזור לכל חלקי החברה, ואני שמח שהדבר הזה נעשה בהסכמה עם המעסיקים והעובדים. זה דבר חשוב למדינת ישראל ואנחנו בהחלט מתברכים בו".