שני שוטרים נפצעו בהתפרעויות ברהט

במהלך הלוויה, הבחינו חלק מהמשתתפים בניידת משטרה והחלו ליידות אבנים לעברה ולעבר כוחות משטרה נוספים שהגיעו כתגבורת.

נתנאל כ"ץ , כ"ז בטבת תשע"ה

שני שוטרים נפצעו הערב (ראשון) בהתפרעות שהתפתחה בעת הלווייתו של סאמי אל-ג'עברי שנהרג מירי במהלך פעילות משטרתית בשבוע שעבר. מצבו של אחד השוטרים בינוני ושל השני קל.

במהלך הלוויה, הבחינו חלק מהמשתתפים בניידת משטרה והחלו ליידות אבנים לעברה ולעבר כוחות משטרה נוספים שהגיעו כתגבורת. כוחות משטרה הגיבו בגז מדמיע וחילצו את השוטרים.

מהמשטרה נמסר, כי "המון רב כיתר שוטרים שהגיעו הערב לבית העלמין ברהט, תקף אותם במטר בלתי פוסק של סלעים ואבנים ולא איפשר להם לצאת מהמקום, עד כי נשקפה סכנה לחייהם. כוחות משטרתיים גדולים בפיקוד סגן מפקד מרחב נגב נצ"מ אילן פרץ הוקפצו לזירה, שם פעלו לחילוץ השוטרים והניידת. במהלך החילוץ השתמש הכוח באמצעי פיזור הפגנות כדי לפזר את ההמון הרב שצבא על הרכב המשטרתי ומנע את חילוצו".

עוד נמסר, כי "מהמקום פונו לקבלת טיפול רפואי שני שוטרים, האחד פצוע קל והשני פצוע בינוני, וכן מספר אזרחים במצב קל ובינוני. כרגע שקט במקום, כוחות משטרה של מרחב נגב פרוסים באזור ומצויים בכוננות".

נזכיר, כי המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה בודקת את האירוע שבמהלכו נהרג אל-ג'עברי ברהט ביום רביעי בשבוע שעבר כתוצאה מירי.

על פי החשד ביום רביעי בשעות הערב, במהלך פעילות יזומה של משטרת ישראל לאיתור סוחרי סמים ברהט, החלה התפרעות של תושבי השכונה שבמהלכה בוצעה תקיפת שוטרים וירי מנשק חם.

במהלך האירוע, ומסיבות שעדיין לא הובהרו סופית, הובהל אל-ג'עברי, תושב השכונה, כשהוא פצוע אנוש לבית החולים כתוצאה מירי שם נקבע מותו.