פירון: אני ושטרן - הציונות הדתית הקלאסית

"כל הסיפור של יש עתיד זה לפרק את המגזריות, לפרק את החלוקה למגירות", אמר הרב פירון בהתייחסות לצירוף אלעזר שטרן למפלגה.

ידידיה בן אור , כ"ח בטבת תשע"ה

השר פירון
השר פירון
פלאש 90

ח"כ הרב שי פירון (יש עתיד) התייחס בראיון ל'גלי ישראל' להצלחה המועטה של המועמדים החילונים והליברלים בפריימריז בבית היהודי ולצירופו של ח"כ אלעזר שטרן מ'התנועה' לרשימת 'יש עתיד'.

"כל הסיפור של יש עתיד זה לפרק את המגזריות, לפרק את החלוקה למגירות", אמר פירון, "נדמה לי שהבית היהודי ניסו לעשות את זה אבל זה לא הצליח להם פשוט, היתה איזה מחשבה כזאת שבוא נהיה כולם ביחד אבל זה לא עבד".

פירון ציין, כי "בבית היהודי ה'ביחד' הוא לא לפי דתי-חילוני אלא אם אתה חילוני וחושב נכון בשאלות פוליטיות ובשאלות ארץ ישראל, אז אתה יכול להיות".

בראיון טען פירון, כי הוא ואלעזר שטרן הם מייצגה של "הציונות הדתית הקלאסית" והעריך כי "אנחנו כרגע הופכים והולכים להיות האופציה של דתיים במרכז".

פירון הגדיר את הקבוצה הזו כ"אנשים דתיים שמחפשים, אנשים נורמליים, שרוצים להתעסק בשאלות דת ומדינה באופן עמוק, שרוצים להתעסק בשאלות חינוכיות לא בראייה מגזרית, שרוצים להתעסק בשאלת השירות בצה"ל, שמבינים שגיור זו סוגיה לאומית. אנחנו גם האנשים שרוצים שהרב סתיו יהיה רב ראשי".

"אני ושטרן היינו בין היחידים שלא גמגמו בעניין הזה, אנחנו היחידים שלא גמגמנו לכל אורך הדרך, אנחנו הציונות הדתית הקלאסית", הוסיף פירון.