"יש איש אחד שאני הכי אוהב בבית היהודי"

חבר הכנסת ממרצ אילן גילאון מגלה סוד, כלשונו, בעמוד הפייסבוק שלו: "אורי אורבך הוא בין האהובים עלי. אני מתפלל שירגיש טוב".

ניר הר זהב , א' בשבט תשע"ה

אורבך לצד ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל
אורבך לצד ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90
הדאגה לשלומו של השר לאזרחים ותיקים אורי אורבך, המאושפז בבית החולים שערי צדק בירושלים, חוצה מחנות ומגזרים.

"זה הסוד שלי", כתב חבר הכנסת אילן גילאון (מרצ) בעמוד הפייסבוק שלו. "יש איש אחד שאני הכי אוהב בבית היהודי והוא בין האנשים האהובים עליי בכנסת. לאיש הזה קוראים אורי אורבך (כפרה עליו), ואנחנו תמיד מאחלים איש לרעהו 'שתהיה לך הצלחה גדולה במפלגה קטנה'". 

לדברי גילאון, היה עליו להמתין עם "גילוי הסוד" עד לאחר הפריימריז במרצ ובבית היהודי, "אחרת היינו מחסלים את הסיכויים של שנינו''. 

"עכשיו הבחור הזה בבית החולים, לא מרגיש כל כך טוב ואני מתפלל, באופן שאני יודע להתפלל, שירגיש טוב", הוסיף ח"כ גילאון ופנה לאורבך: "אורי, שני דברים: עדיין לא החזרת לי את הצנצנת של החזרת שהכנתי לך בפסח, קבעת איתי דייט בכנסת הבאה כדי להעניק לי את השלייקעס שהבטחת".

השר אורבך, נזכיר, אושפז לפני כשבועיים בבית החולים ''שערי צדק'' לצורך טיפול במחלה המטולוגית ממנה הוא סובל ובשבת האחרונה חלה הידרדרות במצבו בעקבות דלקת ריאות. מאז חל שיפור במצבו אך הוא עדיין לא יצא מכלל סכנה.

גם חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (העבודה) ביקשה מהציבור להתפלל לרפואתו. "אורי ואני נולדנו באותה שנה, באותו יום, ובאותה שעה. תמיד חיבבנו מאוד אחד את השני והסתדרנו מצויין, גם כשהיינו שנינו עיתונאים וגם בפוליטיקה, חרף חילוקי הדעות האידיאולוגיים", סיפרה.

היא הבהירה כי שניהם לא מאמינים במיסטיקה, "אבל בכל זאת משהו בשפה המשותפת המצוינת שלנו תמיד גרם לי לחשוב שאולי בכל זאת לרגע הלידה הבו-זמני שלנו יש איזושהי משמעות. לפעמים הוא ממש לוקח לי את המלים מהפה.

"וחוץ מזה הוא אחד האנשים הכי מצחיקים שאני מכירה... אני אמנם חילונית, אבל מצטרפת בכוונה גדולה למתפללים לשלומו", הדגישה יחימוביץ'.

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, ביקש בתחילת השבוע להתפלל לרפואתו של אורבך. ''חברי האהוב והיקר לי כאח, השר אורי אורבך, זקוק לתפילות של כולנו לרפואתו. אנא, עם ישראל כולו, בדקות הקרובות שאו תפילה כל אחד בדרכו, ובקשו רפואה שלמה לאורי שרגא בן פנינה''.

שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה.
אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי.
אִם עֲו‍ֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד.
כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא.
קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי.
נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר.
יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת.
וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲו‍ֹנֹתָיו.