שוחררו לוחמי כיתת הכוננות של הגדעונים

בעקבות ערר של ארגון חוננו שוחררו שני הלוחמים שנעצרו בחשד שפצעו פורעים ערבים. עו"ד קידר: מעצר שווא.

ישי קרוב , א' בשבט תשע"ה

חוק פטיש משפט ספר
חוק פטיש משפט ספר
Office XP

שני לוחמי כיתת הכוננות של הגדעונים שנעצרו השבוע בחשד שירו ופצעו שני פורעים ערבים מהכפר עקרבא, שוחררו הערב (רביעי) ממעצר. כך מדווח ארגון חוננו.

אתמול האריך שופט בית משפט השלום בפתח תקווה את מעצרם בשלושה ימים. עו"ד עדי קידר מארגון חוננו המייצג את השניים הגיש ערר לבית המשפט המחוזי. למרות שתמונותיהם הופצו ברחבי הרשת, דרשה המשטרה לערוך מסדר זיהוי לשני הלוחמים. במסדר שנערך הבוקר השניים לא זוהו כמי שירו בערבים שנפצעו.

בהמשך נערך דיון בערר בביהמ"ש המחוזי בלוד, והשופט יחזקאל קינר דחה את הערר אך לצד זאת קבע כי במידה ולא תהיה התפתחות משמעותית בחקירה ישוחררו השניים מחר, יום חמישי. עורך הדין של השניים הגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון. אולם עוד בטרם התקבלה החלטה בביהמ"ש, הודיעה המשטרה כי החליטה לשחרר את שני הלוחמים עוד הערב.

עו"ד קידר אמר בתגובה, "אנו מצרים על העובדה שרק פנייתנו לביהמ"ש העליון הביאה לשחרורם של הלוחמים. מדובר במעצר שווא המלמד על החד צדדיות שבהתנהלות המשטרה. מצערת העובדה כי גם ביהמ"ש נסחף אחרי התנהלות זו, ומחזק את המסר הפסול שמחליש את ידי כוחות הבטחון בלחימה מול ההתפרעויות הקשות של הערבים. אנו נמשיך להילחם את זכויותיהם של התושבים, אנשי כיתות הכוננות וחיילי צה"ל, בעיקר כאשר הם מגנים על תושבים וחיילים שנקלעו למצוקה וסכנת חיים".

יש לציין כי השניים מסרו בגרסתם כי ירו באוויר לאחר שהבחינו בנהג האמר צבאי שהותקף בידי עשרות פורעים ערבים והיה נתון בסכנת חיים. האירוע התרחש במהלך סריקות של הצבא וכיתת הכוננות באזור הכפר עקרבא בעקבות דיווח על חשש לחטיפה.