"גפני לא מייצג את עולם התורה"

הרב טוביה שולזינגר מאשים את חברי הכנסת של דגל התורה שסטו מדרכו של הרב שך. "הרב קבע שלא מנהלים משא ומתן על הגיוס לצה''ל".

בני טוקר , ב' בשבט תשע"ה

זועם במליאה. גפני
זועם במליאה. גפני
יונתן סנדל. פלאש 90

הרב טוביה שולזינגר, רב בקרית אתא וממובילי המאבק נגד גיוס בני הישיבות החרדיות לצה''ל אומר לערוץ 7  כי בבחירות הקרובות "דגל התורה" בראשותו של ח''כ משה גפני, אינה מייצגת את בני התורה.

"דגל התורה הוקמה לפני 26 שנים על ידי הרב שך עם אידיאולוגיה מאוד ברורה", מזכיר הרב שולזינגר ''הרב שך קבע בצוואתו וכך גם נאמר על ידו בנאום המפורסם, שלא מנהלים משא ומתן על גיוס ואם חלילה זה יקרה צריכים למסור את הנפש ואף לעזוב את הארץ''.

לדבריו בעיתון ''יתד נאמן'' שהוקם על ידי הרב שך לא מפרסמים את הצוואה הזאת. ''יש היום עסקנים שמנהלים את עולם התורה שלא לפי רוח התורה".

הוא מזכיר כי בעוד שנתיים יכנס לתוקף החוק ולפיו רק "עילויים" יישארו בישיבות, וגפני וחבריו שוכחים, לטענתו, את צוואתו של הרב שך. "זה לא קיים אצלם, הם שותקים ומשתיקים כל ניסיון למחאה. הם סטו מהדרך של הרב שך שהורה שלא מנהלים משא ומתן, משה גפני יודע את זה, אך לצערי הוא סר מהדרך.

"אנחנו צריכים להצביע בבחירות הקרובות לתנועה שמייצגת את עולם התורה, וכאן אנחנו עדים להתנהגות שהיא מהגרועות שבמפלגות, נלחמים ורומסים כל אדם, כל תלמיד חכם שלא מתיישר לפי דרכם. הם רוצים שהרבנים לא יתעסקו בפוליטיקה אלא במקוואות ".