המפלגות הערביות חשפו את פרצופן

שר החוץ ליברמן על איחוד הח"כים הערבים: המטרה היא אחת - להביא לקיצה של מדינת ישראל כמדינה יהודית.

חזקי ברוך , ג' בשבט תשע"ה

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: בן קלמר, פלאש 90
יו״ר מפלגת ״ישראל ביתנו״, שר החוץ אביגדור ליברמן, תקף בצהריים (שישי) את החלטת שלוש המפלגות הערביות לרוץ ברשימה משותפת בבחירות הקרובות.

"איחוד המפלגות הערביות חושף בגלוי את מה שהיה ידוע ושניסו להסתיר עד היום", אמר ליברמן, ''אצל המפלגות הערביות זה לא משנה אם אתה איסלאמיסט, קומוניסט או ג׳יאהדיסט - המטרה המשותפת שלהן היא אחת: להביא לקיצה של מדינת ישראל כמדינה יהודית".

לדברי שר החוץ, זו המטרה שגרמה להם להתאחד. "עכשיו, כשכל המסכות הוסרו גם אלו במפלגות היהודיות, ובמיוחד בימין, צריכים להפסיק עם ההתחסדות ולהצטרף ל'ישראל ביתנו' במאבק נגד אלו שרוצים לחסל את המדינה היהודית".

"הפוטנציאל שלנו הוא בין 13 ל-15 מנדטים. אני מקווה שבבחירות הקרובות תיווצר ההזדמנות ואנחנו נהיה הגוש שיחסום את דרכו של נתניהו לשלטון", כך אומר הבוקר (שישי) בראיון למעריב אונליין חבר כנסת אחמד טיבי, לאחר ההסכם שהושג להקמת רשימה ערבית משותפת.
 
ח"כ אחמד טיבי (תע"ל), שיוצב במקום הרביעי ברשימה הערבית, אמר מוקדם יותר היום כי מדובר בבשורה היסטורית למגזר הערבי בישראל.

"שמנו את חילוקי הדעות ואת האגו בצד והעדפנו לקדם את האינטרס של כלל הציבור הערבי. זאת עובדה. כולנו עשינו ויתורים וכולנו הרווחנו מכך", אמר ח"כ טיבי בראיון ל''מעריב'', והוסיף: "חובה לציין עובדה אחת חשובה. אביגדור ליברמן, שיזם את אחוז החסימה כדי לא לראות אותנו בכנסת, רואה כעת לנגד עיניו גוש ערבי גדול בכנסת בשעה שהוא עצמו מתקרב לאחוז החסימה. כבר כעת ברור שהסיעה שלנו בכנסת תהיה יותר גדולה מהסיעה שלו".

טיבי הביע תקווה שהרשימה הערבית המאוחדת תסייע להפיל את שלטון הליכוד. ''הפוטנציאל שלנו הוא בין 13 ל-15 מנדטים. אני מקווה שתווצר ההזדמנות שנהיה הגוש שיחסום את דרכו של לנתניהו לשלטון'', אמר. 

ח''כ טיבי נשאל האם הם רואים את עצמם חברים בקואליציה או מתמנים לשרים. "חברות בממשלה היא השתתפות באחריות קולקקטיבית לכן לא נהיה שם", הסביר. ''לא נוכל לשאת באחריות קולקטיבית להפצצת עזה או לבנייה בהתנחלויות בלוק חוסם זה משהו אחר. זה תולדה של הסכם שהתוצאה שלו היא הטבות למגזר הערבי כמו שהיה בממשלת רבין ב-1992''.