"שביתת נהגי אגד - סכנת חיים ממשית"

ראש המועצה האזורית גוש-עציון מתריע משביתת נהגי אגד הצפויה מחר בכל רחבי הארץ מחר ודורש מראש הממשלה להתערב לאלתר בנושא.

אורלי הררי , ה' בשבט תשע"ה

דוידי פרל
דוידי פרל
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

על רקע השביתה המתוכננת מחר של נהגי "אגד", שיגר היום (ראשון) ראש המועצה האזורית גוש-עציון, דודי פרל, מכתב בהול לראש הממשלה (שר האוצר בפועל) המבקש התערבותו המיידית בנושא.

במכתבו ציין פרל "על פי הידיעות המתפרסמות בתקשורת, מתוכננת מחר יום שני שביתה כללית של נהגי 'אגד' בכל רחבי הארץ".

"הפסקת שירותי התחבורה הציבורית בגוש עציון, אפילו ליום אחד, מהווה סכנת חיים ממשית, ומחייבת את התושבים לנסיעה בטרמפים, בעמידה בצמתים ונסיעה ברכבים לא ממוגנים. אבקש את התערבותך המיידית על מנת להבטיח שגם במקרה של שביתה כללית, פעילות התחבורה הציבורית בגוש לא תיפסק ותביא לסיכון חיי אדם".

עוד הוסיף פרל "אני מזכיר לך כי לצערנו, במהלך החודשים האחרונים נאלצנו להתמודד עם מספר אירועי טרור בצמתים המרכזיים בגוש עציון".

בתוך כך, בחברת "אגד" מבקשים להבהיר, כי שירות התחבורה הציבורית ימשיך לפעול מחר גם אם איומי ועד העובדים ימומשו והוא יצליח להנהיג מחר שביתה.

דובר אגד, רון רטנר, קורא לוועד העובדים ולהסתדרות להיות אחראים יותר בדיווחים לתקשורת ולא לזרוע פניקה מיותרת. רטנר ביקש להבהיר, כי אם השביתה תצא לפועל יהיו שיבושים בשירות התחבורה הציבורית אולם האוטובוסים ימשיכו לנסוע נהוגים על ידי חברי אגד.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ייפגש הערב עם נציגים של ועד עובדי אגד ושל הנהלת החברה במטרה לפתור את המשבר שנוצר ועל רקע איומי הוועד להשבית מחר את פעילות האוטובוסים.

בישיבה ינכחו גם יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, מנכ"ל משרד התחבורה עוזי יצחקי והממונה הראשי על יחסי העבודה במשרד הכלכלה.