ריצה משותפת
אושר האיחוד עם ''תקומה''

חברי מרכז "הבית היהודי" אישרו הערב את הסכם הריצה המשותפת עם מפלגת תקומה. השר בנט: לא מודדים אף אחד לפי הכיפה, יהודי הוא יהודי.

חזקי ברוך, נחלים , ו' בשבט תשע"ה

מרכז הבית היהודי
מרכז הבית היהודי
צילום: ערוץ 7

חברי מרכז מפלגת הבית היהודי התכנסו הערב (שני) ביישוב נחלים ואישרו את הסכם הריצה המשותפת עם מפלגת תקומה-האיחוד הלאומי ושילוב נציגיה ברשימת ''הבית היהודי'' לכנסת ה-20.

''קודם כל אני רוצה לשלוח רפואה שלמה לחברנו אורי אורבך", אמר יו"ר המפלגה, השר נפתלי בנט. ''היום אנחנו עושים עוד צעד להובלת מדינת ישראל. השאלה בבחירות הקרובות זה ציפי או בנט. הפעם הבית היהודי תוביל'', הוסיף.

שר הכלכלה בנט תקף את העיתונאי נחום ברנע בעקבות טור חריף שפרסם היום ב''ידיעות אחרונות'' נגד מפלגת הבית היהודי. ''​הבוקר אני פותח את 'ידיעות אחרונות' ורואה ידיעה כפולה... שאלתי איזה יום היום? ברנע אומר עלי שאני דמגוג, עבריין, ילדותי וגס רוח. אומר עלינו שאנחנו הסיעה הכי קוקואית בכנסת.

"אולי מוטי יוגב - מפקד חטיבה במילואים הוא קוקו והרב בן דהן שנלחם למען עגונות או איילת שקד שעזבה הכל למסור את נשמתה למען עם ישראל... מר ברנע, למי אתה קורא קוקואים? אולי לא שמת לב שחצי מליון ישראלים הצטרפו לקוקיה. מר ברנע, נשארת לבד".

בנט התייחס לרשימת המפלגה לכנסת. "אנחנו פותחים לכולם את הבית - גם לברנע וגם לאברמוביץ' (אמנון, ח''ע). יש לנו עם מדהים. אנחנו לא מודדים אף אחד לפי כיפתו או ציציותיו. יהודי הוא יהודי הוא יהודי.

"אני גאה במפלגה המדהימה וגאה באורי אריאל ובאורית סטרוק ואני גאה בכולם. זה דורש תעצומות נפש שלנו ובמיוחד מהדור הוותיק. אנחנו מביאים היום את ההסכם עם האיחוד הלאומי - אין שני ראשים. יש ראש אחד ומסר אחד'', הוסיף.טוען....

יו"ר מפלגת תקומה, שר הבינוי אורי אריאל, ברך על אישור הסכם הריצה המשותפת. "אני מברך את חבריי בבית היהודי על מחויבותם להמשך הריצה המשותפת של הציונות הדתית, כפי שאנחנו באיחוד הלאומי אישרנו כבר לפני כחודש.

''זה הזמן לפעול להגדלת כוחה של הבית היהודי בבחירות", הדגיש אריאל. ''בעזרת ה' הבית היהודי תלך ותגדל לטובת עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל".