קמפיין נגד יהדות התורה: 'לא כל קול קובע'

גורמים חרדיים העבירו מסרים ליהדות התורה לפיהם הם מתעתדים לפתוח בקמפיין נגד יהדות התורה במידה ולא יפעלו לאחדות המחנה החרדי.

חיים לב , ז' בשבט תשע"ה

חרדים.
חרדים.
ערוץ 7

הדם העכור במחנה הליטאי-חרדי מחלחל למערכת הבחירות: גורמים חרדיים העבירו בימים האחרונים מסרים ליהדות התורה לפיהם הם מתעתדים להרים קמפיין נגד יהדות התורה במידה ולא יפעלו לאחדות במחנה החרדי.

על פי דיווח באתר החרדי 'בחדרי חרדים', מדובר באנשים המזוהים עם 'מועצת גדולי התורה בארצות הברית', המעוניינים לאחד את השורות בין המחנות החרדיים, כשמדובר בפלג 'בני תורה' המזוהים עם הרב אוירבך ואשר הוקעו מהמחנה הליטאי המרכזי בהנהגתו של הרב שטיינמן.

על פי הדיווח, הקמפיין צפוי לשאת את הכותרת "הפעם לא כל קול קובע", על משקל קמפיין הבחירות הקבוע של יהדות התורה "כל קול קובע".

"כמה מהאורחים פגשו את עמיתיהם מהארץ ואמרו להם: "מה קרה לכם? השתגעתם לגמרי? אנחנו כ"כ רוצים לראות את ג' מתחזקת ואתם הורסים זאת בידיים?". כמה מהנוכחים, שהינם בעלי אמצעים, אף העבירו מיד סכום ראשוני להתחלת הקמפיין. "אם ראשי מטה הבחירות מתנהגים באטימות ולא יודעים להסתדר ולדאוג להצלחת הבחירות, אז תעבירו מסר מלמטה, מהציבור הרחב שמגנה את הפילוג המיותר הזה", צוטטו הגורמים העומדים מאחורי הקמפיין.

באחת המודעות שיפורסמו בקמפיין צפוי להיכתב, כי "הפעם לא כל קול קובע! בכל פעם אומרים לך 'כל קול קובע'. לכן אתה בודק כתובת, מסדיר תעודת זהות, משנה תאריך נסיעה לחו"ל, עושה כל מאמץ להצביע בזמן. הרי 'כל קול קובע'. אך לא הפעם! הפעם ראשי 'יהדות התורה' מוכנים במודע להפסיד רבבות קולות. בלי ניד עפעף. אם הקול שלי, הבודד, היחיד, כל כך חשוב – אז איך הם זורקים רבבות קולות לפח? אם לכם זה בכלל לא חשוב - מנדט אחד פחות, מנדט אחד יותר – אז הקול הבודד שלי בוודאי לא כ"כ מכריע. קול אחד פחות, קול אחד יותר. הרי ממילא הפעם החלטתם להסתפק במועט".

ב'בני תורה' הכחישו כל מעורבות וטענו כי הם לא יצאו בקמפיין נגד יהדות התורה. "אנחנו לא שם. לא יצאנו בשום קמפיין נגד יהדות התורה", אמרו.