'בני תורה' מאיימים: הפגנות סוערות מול הכנסת

בסביבת הרב אוירבאך טוענים כי ארבעה בחורי ישיבה נעצרו בגין אי התייצבותם בלשכת הגיוס והבהירו כי ייצאו הערב להפגין מול הכנסת.

חיים לב , ט' בשבט תשע"ה

הפגנת חרדים נגד הגיוס
הפגנת חרדים נגד הגיוס
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הסערה הבאה מבית היוצר של פלג 'בני תורה'? אנשי הרב אוירבאך טוענים כי ארבעה בחורי ישיבה נעצרו הבוקר בגין בגין אי התייצבותם לצו ראשון בלשכת הגיוס והבהירו כי במחאה על כך ייצאו הערב להפגין מול הכנסת.

בסביבת הרב אומרים כי ההפגנה הערב תתקיים בסמיכות לבנייני הכנסת ותחל בשעה 8 בערב. עוד אמרו כי ההפגנה מתקיימת באישור המשטרה.

ב'ועדת להצלת עולם התורה' המזוהה עמם, ציטטו "ראשי ישיבות" האומרים כי "ההוראה הגיעה 'מלמעלה' ויש להחריף את צעדי המחאה. הערב ב-8:30 הפגנה מול בנין הכנסת שבגבעת רם בירושלים.

החרפה חמורה התחוללה היום בהתנכלות מדינת ישראל והשלטונות מול עולם התורה. ארבעה בחורי ישיבות, שנים מישיבת פוניבז' ואחד מישיבת גרודנא נעצרו היום ב'עוון' סירובם העיקש לשתף פעולה עם גזירת הגיוס, ועל כך שלא התייצבו בלשכת הגיוס כהוראת מרנן ורבנן וראשי הישיבות שליט"א.

"מדובר כאן בחציית כל הקווים האדומים מצד מדינת ישראל, כאשר ברור שההוראה הגיעה 'מלמעלה'. לא ייתכן שהמקום היחיד בעולם שבו ייאסרו לומדי תורה יהיה בארץ הקודש, במדינה המתיימרת להיקרא בשם 'ישראל' ועל ידי צבא המכנה עצמו 'צבא הגנה לישראל', כביכול.

עוד אמרו כי יש להחריף באופן משמעותי את צעדי המחאה של עולם התורה. "ראשי המדינה והצבא יראו כי המעצרים אינם מחלישים את עמידתו האיתנה של עולם התורה, אלא אדרבא מחזקים את המאבק כנגד גזירת הגיוס". 

לדברי אנשי הרב אוירבאך, זהו רק תחילתו של מאבק, "כי בשבוע הבא יתקיימו הפגנות סוערות. כשארבעה בחורי ישיבה נמצאים בכלא – כל המדינה לא תשב בשקט".