מכבי ביורוליג: הקרב על ראשות הבית

הצהובים מת"א יארחו הערב את ריאל מדריד החזקה למשחק שיהווה שיחזור גמר הפיינל פור מהעונה שעברה. המנצחת תהיה בראשות הבית.

נרי וייס , ט' בשבט תשע"ה

פארגו. הכל תלוי בו?
פארגו. הכל תלוי בו?
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

אחרי שהצהובים נקמו בהפועל ת"א והפועל ירושלים על הפסדיהם במפגשים הקודמים ביניהן, תגיע הערב להיכל מנורה מבטחים ריאל מדריד הספרדית, כשהפעם היא זו שתרצה לנקום.

כזכור, בעונה שעברה נפגשו ריאל מדריד ומכבי ת"א במשחק גמר הפיינל פור במילאנו. הספרדים שהיו ללא ספק פייבוריטים הרבה יותר מאלו שעלו בצהוב, הפסידו לתל אביבים והמשיכו להצדיק את תווית הלוזרים הנצחיים שהודבקה להם. 

האם הערב ינקמו הספרדים בצהובים, או שאולי שוב ידם של הצהובים תהיה על העליונה ואף יעפילו אל ראשות טבלת הבית? 

הספרדים ממדריד הם שיאני הזכיות במפעל היורוליג כשמחזיקים במאזן של 8 גביעים, אז מה גורם לקבוצה העשירה ממדריד להפסיד שוב ושוב במאני-טיים של העונה האירופית והספרדית?

כנראה שהתשובה טמונה בעמדה החשובה ביותר, עמדת המאמן. פאבלו לאסו הוא ללא ספק המכשול הגדול ביותר של הסגל הנוצץ ממדריד. המאמן שעולה בהרכבים קבועים לכל רבע, ולא על סמך הצלחה של שחקן זה או אחר, מצליח במהלך העונה לשמור על יציבות ולנצח ללא הפסקה, אך כשמגיע רגע האמת לאסו לא מצליח לשלוט במשחק.

אמנם שני סגלי הקבוצות השתנו, אך בעוד שאצל הצהובים התחלפו לא מעט שחקנים, אצל ריאל התחלפו רק שניים מתוך אלו שאיכזבו בגמר שבשנה שעברה. ידוע שהמשכיות בסגל קיים זה אינו דבר של מה בכך, אך נראה שבריאל נחלשו ביחס לעונה שעברה. אם לפני חודשיים בלבד נראה היה שגם סגל הצהובים נחלש, נכון לעכשיו נראה שסוף סוף בתל אביב למדו את השיטה ואת הדרך לנצל את הסגל הקיים, והרכבת הצהובה נראית בלתי עצירה כשבכל רגע קם שחקן אחר מהספסל הצהוב ועושה את השינוי במשחק. 

אם לרדת לעומקם של דברים, אזי שלמרות סגל השחקנים הנפלא של ריאל מדריד, בכל זאת בשתי עמדות לצהובים יש יתרון קל ואולי אף יותר מכך על הספרדים החזקים. נכון להיום, עמדת הרכז ועמדת הסנטר אצל הצהובים עולה עשרות מונים על אלו של הספרדים, כששוב התלונות ללאסו ולאו דווקא לשחקנים שמאיישים את העמדות הללו. בקיצור: אם פארגו, אוחיון, סופו וטיוס יהיו במיטבם, הסיכויים של הצהובים לגבור על הספרדים במשחק החשוב יגברו.

אגב, שבע פעמים בתולדות היורוליג נפגשו האלופה המכהנת וסגניתה למשחק ראש בראש. מאזן הניצחונות? 1:6 לאלופה.

השור הספרדי זועם וזה מסוכן, אך בכושר הנוכחי הטוב של הצהובים נראה שהמשחק שקול לחלוטין. 


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il