דנון מזהיר: אדישות בקרבנו - תועיל לערבים

ח"כ דני דנון פועל במרץ כדי שהפעם תיפסל מועמדותה של ח"כ חנין זועבי, ומזהיר מאדישות ביום הבחירות שעלולה לשחק לידי הרשימה הערבית.

בני טוקר , י' בשבט תשע"ה

דני דנון
דני דנון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ דני דנון (הליכוד) משוכנע שהפעם יעלה בידם לפסול את מועמדותה של ח"כ חנין זועבי לכנסת.

"לצערנו בפעם הקודמת בית המשפט העליון ביטל את החלטת ועדת הבחירות לפסול אותה, אני מאמין שהפעם נצליח. זאת בעקבות ההתבטאויות שלה והמעשים החמורים בשנתיים האחרונות, היא כבר הושעתה מהכנסת, ובית המשפט התייחס בחומרה רבה למעשיה".

בשיחה עם ערוץ 7 מדגיש דנון כי לנוכח האיחוד של המפלגות הערביות יש לקוות שהציבור היהודי יצא בהמוניו להצביע בבחירות, "אני מקווה שאחוזי ההצבעה יהיה גבוהים גם בקרב המגזר היהודי, כי במקרה של אדישות הייצוג הערבי בכנסת עלול להיות גדול באופן בלתי פופורציונלי".

לדבריו בכל מה שנוגע לחזית בצפון, צה"ל חייב להעביר מסר תקיף לחיזבאללה, "אסור לנו לתת לחיזבאללה לקבוע את כללי המשחק וצריכים להגיב באגרוף ברזל. אנחנו לא מתייחסים לפעולה שהתקיימה בגולן הסורי, אבל אי אפשר לעבור לסדר היום כשיורים טילים על ישראל".

באשר לזועבי, נזכיר כי פרקליטות מחוז הצפון הודיעה לעורכי דינה כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שוקל להעמיד אותה לדין, בכפוף לשימוע, בעבירות של הסתה לאלימות והעלבת עובד ציבור. החלטה זו התקבלה לאחר קבלת המלצת הפרקליטות, ולאחר שהיועץ קיים מספר דיונים בעניין בהשתתפות פרקליט המדינה, וכן בהשתתפות אנשי המחלקה לתפקידים מיוחדים בפרקליטות המדינה ופרקליטות מחוז צפון.

האירוע בעקבותיו מיוחסת לזועבי העבירה של העלבת עובד ציבור, התרחש כאשר זועבי תקפה מילולית שוטרים ממוצא ערבי שמילאו את תפקידם וייצגו את המדינה במסגרת דיוני הארכת מעצר בבית משפט השלום בנצרת. זועבי אף הסיתה באותו מקרה לאלימות נגדם ונגד שוטרים ממוצא ערבי.

האירוע התרחש ביולי אשתקד, כאשר בבית משפט השלום בנצרת התקיימו דיונים בבקשות להארכת מעצר של חשודים בהפרות סדר, שהתקיימו במגזר הערבי בנצרת בעקבות רצח מוחמד אבו חדיר בירושלים. בדיונים אלה יצגו את המדינה שני חוקרי משטרה ממוצא ערבי, שהינם עובדי ציבור, ושימשו כטועני מעצרים באותו היום.

על פי החשד, באחת ההפסקות בדיונים, שהו השוטרים וזועבי מחוץ לאולם בית המשפט לנוער, יחד עם קהל של בני משפחות עצורים ועורכי דין שייצגו אותם. לאחר שח"כ זועבי ביררה את זהותם של השוטרים, הרימה את קולה ואמרה שהם בוגדים וששלחו אותם להביא מידע ולהאזין לאנשים במקום.

בהמשך, לאחר שאחד מעורכי הדין לחץ את ידי השוטרים, אמרה ח"כ זועבי שלא צריך ללחוץ להם את היד ולדבר איתם, ולאחר מכן הרימה את קולה וצעקה בכעס בערבית אל הנוכחים במקום לפעול נגד השוטרים, כשהיא מצביעה שוב ושוב לעבר אחד השוטרים, והכל כשהיא מכוונת דבריה לקהל ערבי, עקב היות השוטרים שוטרים ערבים בשירות המדינה הפועלים במסגרת תפקידם, בין היתר, גם נגד חשודים ערבים.

בין היתר, צעקה זועבי את הדברים הבאים:

"נידוי חברתי צריך לירוק להם בפרצוף, אלה שמעידים עם... נגד בנינו ובנותינו, אלה שמשתפים פעולה עם המדכא נגד בני עמם, צריך לנקות בהם את הרצפה. לנקות בהם את הרצפה. לא ללחוץ להם את היד, ולא נתן להם להיות בינינו, ושיפחדו מאיתנו. וכשהם ברחוב שיפחדו מאתנו. שיפחדו מה'שבאב' שנעצרים על סמך המידעים שהם שולחים, אלה הם שמוסרים מידע למשטרה, שלפיו עוצרים את הצעירים שלנו ואת בנותינו. בשיא החוצפה עומד כאן בינינו בשיא החוצפה, החוצפן. אין יראה, אין כבוד, מה קרה? איזו חוצפה?"

בפרקליטות טוענים, כי מדבריה של ח"כ זועבי, עולה לכאורה כי היא קראה למעשי אלימות כלפי השוטרים שנכחו במקום, וכן כלפי שוטרים אחרים ממוצא ערבי הפועלים גם נגד חשודים ערבים, ועודדה מעשי אלימות כאלה, כשעל פי תוכן דבריה, צורת אמירתם והנסיבות בהן נאמרו היתה אפשרות ממשית שדברים אלה יביאו לעשיית מעשי אלימות כלפי שוטרים ערבים ובמיוחד נגד השוטרים שנכחו במקום, אליהם הופנו קריאותיה.