"עמותות השמאל - אותה שיטה, אותו דפוס"

חברי הכנסת של הליכוד קיימו מסיבת עיתונאים בה חשפו את שמות עמותות מחו"ל שמסייעות להפיל את נתניהו, "טביעות האצבע ברורות".

יוני קמפינסקי , י"ב בשבט תשע"ה

מסיבת עיתונאים - הליכוד
מסיבת עיתונאים - הליכוד
צילום: יוני קמפינסקיטוען....

נציגי מפלגת הליכוד קיימו בצהריים (ראשון) מסיבת עיתונאים, בה חשפו את מקורות המימון שלטענתם תומכים במפלגות השמאל בישראל במטרה למנוע את בחירתו של נתניהו לראשות הממשלה פעם נוספת.

ח"כ מירי רגב אמרה במסיבת העיתונאים כי "בוז׳י שתק ב-99 בפרשת העמותות הראשונה והנה שוב פרשת עמותות 2 עם טביעות האצבע ברורות , אותה שיטה אותו דפוס".

"עצוב שמפלגה מנסה לקנות שלטון בכסף באמצעות עמותת קול אחד שמפעילה את קמפיין V15", אמרה רגב, "חשוב לי שהציבור ידע את האמת מי מממן את המחנה האנטי ציוני".

רגב הוסיפה כי היא הגישה הצעת חוק שתחייב עמותות לחשוף את מקורות המימון שלהן, "מי שהפילה את החוק היא לא אחרת מאשר ציפי לבני. מעניין למה?".

סגן השר, אופיר אקוניס אמר כי "מערכת בחירות נוספת, פרשת עמותות נוספת ואותו בוז'י הרצוג. אנחנו מזהים התערבות גסה ובלתי חוקית של גורמים זרים".

ח"כ יריב לוין אמר כי "פרשת העמותות 2 חמורה בהרבה מפרשת העמותות 1. אז יכלו לומר: 'לא ידעתי ולא הבנתי'. עכשיו הדברים ברורים".

לדבריו "אנו רואים פה התנהגות נכלולית מהסוג הנמוך ביותר מבוז'י וציפי ושותפיהם המתיימרים להנהיג את ישראל. לא מדובר באיזה קשר תיאורטי- עמותת קול אחד שעוסקת במימון של הקמפיין של V15 - הסתכלו מי נמצא בין חברי הוועד המנהל שלה, לא זוטרים: דני עטר, 15 ברשימה, יואל חסון, 16ברשימה- מינוי ישיר של לבני. מישהו יכול להגיד שהכל מקרי? שאין קשר? אנחנו הנחנו היום את העובדות, ואנחנו מצפים שתהיה בדיקה אמיתית ודרישה אמיתית מלבני והרצוג לחשוף בפני הציבור כולו את האמת".

עו"ד דוד שמרון אמר כי חוקי הבחירות נרמסים ברגל גסה על ידי מספר גורמים "בראש ובראשונה מפלגת העבודה ומפלגת התנועה שרצים יחד, מפלגת מרצ ועל ידי שורת גופים וארגונים בהם ארגון V15 המבצע תעמולה אסורה".טוען....

שמרון אמר כי גם עמותת מולד ותנועת קול קשורים למימון למפלגות, "הם מגייסים כספים מגורמי חוץ ויש להם זיקה ישירה למפלגות העבודה, התנועה ומרצ. זיקה זו מתבטאת על ידי העובדה ששניים מהמועמדים לכנסת הם מראשי 'קול אחד' - יואל חסון ודני עטר".

נזכיר כי ביום שישי עתרה מפלגת הליכוד לוועדת הבחירות נגד ארגון "נצחון 2015 - V15". לפי העתירה, V15 מקיים דרך הארגונים האלה תעמולת בחירות עקיפה, הקשורה למפלגת העבודה ולמרצ, שלא במסגרת תעמולת הבחירות המותרת כחוק. עוד נכתב בעתירה כי הארגון "עושה שימוש פלילי במקורות מימון זרים, גבוהים ביותר ועלומים".

לדברי עו"ד דוד שמרון, מגיש העתירה, "תכליתו הברורה של החוק היא למנוע התערבות במערכת הבחירות לכנסת באמצעות כסף זר שיוזרם לתעמולת בחירות ובאמצעות הגבלת גובה תרומה ליחיד. ברור שהזרמת כספים רבים ללא דיווח וללא פיקוח עלולה להביא להשפעה של גורמים קיצוניים על מערכת הבחירות".

ח"כ יוני שטבון (יחד) מסר בתגובה כי כי "יצא המרצע מן השק. הצבעת לבוז'י-ציפי, הצבעת לקרן החדשה. מסתבר, שהתפוח נפל רחוק מהעץ. בניגוד לאבות שהיו מאושיות התנועה הציונית,  גרסת הרצוג-לבני של 2015 זו חפרפרת אנטי ציונית בדרך לחורבן המדינה היהודית.

''פרשת העמותות שנחשפה היום היא קריאת השכמה לכל אדם שמדינת ישראל חשובה לו. המשוואה פשוטה – זה או מפלגות המחנה הלאומי או מפלגות השמאל של בוז'י-ציפי שימיטו חורבן על מדינת ישראל".