"מנכ"לית משרד החינוך מסרבת להיפגש אתנו"

החל מהבוקר נשארו שערי ישיבת 'בני חיל' סגורים. לטענת ההנהלה, משרד החינוך לא עומד בהתחייבויותיו ולא מעביר את התקציב.

ישי קרוב , י"ב בשבט תשע"ה

120 תלמידי בית הספר 'בני חיל' המוגדרים ע"פ משרד החינוך כתלמידים בעלי קשיים לימודיים אשר סובלים מדרגות שונות של הפרעות קשב וריכוז, נשארו הבוקר (ראשון) בביתם.

התלמידים קיבלו בסוף שבוע שעבר הודעה כי החל מהבוקר המוסד לא יפתח את שעריו, זאת בשל קיצוצי תקציב קשים מצד משרד החינוך אשר לא מאפשרים את המשך פעילותו של בית הספר.

לטענת המוסד, משרד החינוך כבר הגיע לסיכום מול 'בני חיל' על המשך פעילותו, אולם ימים ספורים טרם החתימה על ההסכם סיים שר החינוך לשעבר, הרב שי פירון את תפקידו, וכעת מנכ"לית משרד החינוך מבקשת להתעלם מההסדר שכבר סוכם, דבר אשר הוביל את בית הספר לסגור את שעריו החל מהיום.

שי טרבס, הורה לתלמיד כיתה י' בבית הספר אמר כי "מסגרות לימוד רבות לא הצליחו להחזיק את הבן שלי ולייצר לו מסגרת מתאימה. עד שהוא הגיע לבני חיל עברנו הרבה בתי ספר, כאן בבני חיל מאמינים בו ונותנים לו יציבות. אני בתור אבא בסך הכול רוצה שהבן שלי יסיים תיכון עם תעודת בגרות לא מבין מדוע משרד החינוך מחליט לפגוע בעתיד של כל כך הרבה צעירים"

תלמיד כיתה י"ב סיפר כי לפני שהגיע לבני חיל "הציונים שלי היו נמוכים מאד, כאן עבדו איתי בצורה אישית וצמודה וגיליתי שמאמינים בי, דבר שלא הרגשתי בבתי הספר הקודמים בהם למדתי- היום ממוצע הציונים שלי עומד על 95 ואני נמצא במסלול לעתודה, אם יסגרו את בית הספר, קשה לי להאמין שאני או החברים שלי נצליח להוציא בגרויות".

ראש ישיבת בני חיל, הרב חיים גולדברג, אמר "לצערי בשל התנהלות משרד החינוך 120 בני נוער בסיכון פוזרו לבתיהם כשההורים נאלצים גם הם לשבש את שגרתם, כשכל זאת נובע משום שמנכ"לית משרד החינוך מסרבת להיפגש אתנו ולדון על פתרון שיאפשר את המשך קיום בית הספר".

ממשרד החינוך נמסר, כי בית הספר "בני חיל" בירושלים, נמצא בהליך העברת המוסד לחינוך המיוחד, מתוך עבודה משותפת בין רשת החינוך שהיא הבעלות על בית הספר ומשרד החינוך. ל"בני חיל" ירושלים אין שום כוונה לסגור את המוסד, להיפך, אנו מקווים לראותו פורח ומתרומם.

בשבוע שעבר הבהירו במשרד החינוך כי "בני חיל" קדומים מצויים גם הם מאז הקיץ, לאחר שנים רבות של קשיים תקציביים, במגעים עם משרד החינוך להעברתם לחינוך המיוחד על מנת לאפשר להם לקבל תקציבים המתאימים לאוכלוסיית התלמידים. הנושא נמצא בהליך, ומתקדם לקראת מעבר, כשיש לפתור מהמורות שונות שנצברו בשנים האחרונות, המשרד נמצא בקשרים תמידיים עם הבעלות ועם הנהלת בית הספר ולא פוסק מניסיונותיו להציע סיוע במסגרת האפשר, ובמסגרת החוק.

"אנו מקווים שגם בני חיל קדומים יגיעו לכלל הסכמות עם המשרד ויוכלו ליהנות מתקציבי החינוך המיוחד המתאימים לאופי תלמידיהם. משרד החינוך הזמין את המעבר הזה כבר לפני שנים ועומד מאחורי נכונותו, ככל שהיא תעשה במסגרת הנהלים המקובלים", הוסיפו במשרד.