"הצלנו את 'המזרחי' מהתאדות פוליטית"

יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, ביקר בירוחם ודימונה ודיבר בפני התלמידים, "את התורה אפשר לחיות במדינה ולא רק בלימוד".

חזקי ברוך , י"ד בשבט תשע"ה

נפתלי בנט בפני התלמידים
נפתלי בנט בפני התלמידים
צילום: דוברות הבית היהודי

יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, ערך הבוקר (שלישי) סיור בדרום הארץ בהשתתפות חלק מחברי הכנסת של המפלגה בהם סגן שר הדתות אלי בן דהן ומנכ"ל המפלגה ניר אורבך.

בנט פתח את ביקורו בישיבה התיכונית אמי"ת ירוחם בראשות הרב יאיר יעקובי לשם הצטרף גם ראש ישיבת ההסדר המקומית הרב אליהו בלומנצוויג ודיבר בפני עשרות תלמידי הישיבה..

משם המשיך בנט לישיבת ההסדר של הרב דוד תורג'מן בדימונה.

במהלך השיחה עם התלמידים הזכיר בנט את חטא המרגלים והרב קוק וסיפר כי עם ישראל למד במדבר תורה מזוקקת, שלא הייתה צריכה להתמודד עם המציאות של החיים, "הרי אם נבנה מדינה, נצטרך צבא, ביטחון, כלכלה ובמדבר יש לנו הכל מהשמיים. ויכול להיות שהם אמרו אנחנו תשאיר לנו את התורה, טהורה ולמה אנחנו צריכים לקחת אותה וליישם אותה במדינה אמיתית. זה בטח לא יהיה שלם. זה יהיה יותר קשה. זה לב חטא המרגלים - חוסר האמון שאת התורה אפשר לחיות במדינה ולא רק בלימוד, אלא גם ביישום במדינה".

לדבריו, דווקא התיקון הגדול של חטא המרגלים היא תנועת המזרחי שקמה לפני 120 שנה על ידי הרב קוק ומחוללי התנועה האחרים שאמרו אפשר להקים מדינה יהודית לאור התורה, "זה יכול להצליח".

בנט הוסיף כי החזון של הרב קוק לחיות את התורה בשילוב עם המדינה עמד להיעלם לפני שלוש שנים, "התנועה עמדה להיעלם בפן הפוליטי. בכנסת הקודמת היו לנו רק שלושה מנדטים. זה כלום, בשוליים של השוליים ולפי הסקרים גם זה עמד להתאדות. אבל במהלך החדש שהתחלנו לפני שנתיים אמרנו את הדבר הבא: אנחנו יכולים להוביל בחינוך, בצבא ברפואה ולהמשיך את מורשת הרב קוק ואת חזונו הגדול".