"השמאל לא בוחל בשום תרגיל"

ח"כ זאב אלקין, השתתף במיזם "לב עולם" בירושלים. בראיון לערוץ 7 הוא טוען כי יש קשר בין העמותות שהחרימו את יו"ש לבין V15.

חזקי ברוך , י"ד בשבט תשע"ה

זאב אלקין
זאב אלקין
צילום: פלאש 90

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ זאב אלקין, השתתף היום (שלישי) יחד עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במיזם "לב עולם" בבית הכנסת "אוהל נחמה" בירושלים.

המיזם, בו שותף ועד מתיישבי השומרון, מייצא לכל העולם אלפי מוצרים בחודש ובהם מוצרים מעסקים קטנים ביו"ש, בגולן, בגליל, עוטף עזה ובהתיישבות החלוצית כולה. המיזם פועל לאחרונה לחיזוק העסקים הקטנים בשומרון מתוך ראיה כי כלכלה מפותחת תחזק את ההתיישבות.

"הובלתי בכנסת הקודמת ובמשרד החוץ את החוק נגד חרמות של מוצרים מיהודה ושומרון בפרט ומוצרים ממדינת ישראל בכלל", אומר אלקין, "מאוד טבעי שנגיע לכאן היום כדי לחזק את אותם אנשים שפועלים למען שגשוג המוצרים מיו"ש ונגד חרמות ולהראות לכל לכל מי שינסה לפגוע ביו"ש יקבל יותר הצלחה ושגשוג של המוצרים".

אלקין קושר בין אותם ארגונים שפועלים לחרמות של מוצרים מיו"ש לבין אותם ארגונים שמנסים בימים אלא להפיל את ראש הממשלה, "כולם מבינים שהבחירות האלה הם גורליות. השמאל מנסה בכל מחיר ואני לא מופתע מהקשר בין שני הדברים. השמאל לא בוחל בשום תרגיל ובפטנט הידוע של עמותות השמאל. אלו אותן עמותות שמעורבות בקמפיין החרמה של מוצרים מויו"ש וזה אותן עמותות שמנסות בדרך חוקית או לא חוקית להפיל את שלטון הליכוד".

אלקין מבין את ציבור המתיישבים המתלבטים בין הצבעה לליכוד או לבית היהודי, "גם כמתיישב וגם כחובש כיפה אני יכול להבין את התלבטות. הקרב הוא לא בין הליכוד לבין הבית היהודי אלא בין ימין לשמאל ולכן גם החלטנו שהפעם אנחנו לא תוקפים אחד את השני. מה שיכריע את הבחירות הקרובות זה גודל המפלגות ואם תשאל את חברי הבית היהודי למי עדיף שיהיו יותר מנדטים גם הם מבינים שאם יהיה ליכוד גדול הבית היהודי יהיה מרכיב מאוד חשוב בממשלה הזאת ואם יהיה ליכוד פחות או שווה למפלגת העבודה מבחינת מנדטים תהיה כאן ממשלת שמאל או ממשלת רוטציה".

לסיום אומר אלקין, "תיאורטית מפלגת העבודה יכולה להרכיב ממשלה כי יש את המפלגות הערביות שרוצות להיכנס בפעם הראשונה אך בסופו של דבר זה גם יכול לגרום לממשלת רוטציה, דבר שלא טוב לימין או להתיישבות ולכן הדבר הנכון לדעתי הוא שהליכוד יהיה כמה שיותר גדול ומבוסס על מפלגות ימין ומרכז".