"יד זרה רוצה להביא את השמאל לשלטון"

ח"כ אורית סטרוק משוכנעת מי עומד מאחורי V15 אך מבהירה כי הארגון לא ישפיע על הבחירות. "העם שלנו, כך מסתבר, לא מטומטם".

בני טוקר , י"ד בשבט תשע"ה

צעד ראשון לתורמים. סטרוק במליאה
צעד ראשון לתורמים. סטרוק במליאה
פלאש 90

בשיחה עם ערוץ 7 מתייחסת חברת הכנסת אורית סטרוק לניסיונותיו של ארגון V15 להשפיע על הבחירות בישראל ולפגוע בסיכוייו של יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, להרכיב גם את הממשלה הבאה.

"אמנם במחנה הציוני אומרים שאין להם קשר לV15, אבל ברור שיש כאן ארגון שפועל כדי להחזיר את השמאל לשלטון. יש כאן מהלך גדול של שונאי ישראל באירופה ובארה"ב שמתערבים במהלכים הפוליטיים בישראל באמצעות הרבה כסף''.

לדבריה, בימים כתיקונם הם מזרימים כספים לארגונים ש''מתחפשים'' לארגוני זכויות אדם, ''כמו ארגון השמאל הקיצוני 'שוברים שתיקה', 'בצלם' ו'האגודה למען האזרח' ומנסים ככה להוציא אותנו מיהודה ושומרון. בימי בחירות הם עושים את זה בעזרת v15 כדי להמשיך את הליך הנסיגות שהתחיל באוסלו".

סטרוק מאשימה את גורמי האכיפה והחוק שלא עושים דבר נגד V15. "מבקר המדינה לשעבר גולדברג, קבע בשנת 2000 שזה לא חוקי לייצר עמותות שמטרתן האמיתית היא פוליטית. יש גם סימן שאלה גדול מאוד על יו"ר ועדת הבחירות המרכזית שלא אמר שזה פסול.

''הרי יש כאן כספים אירופאים ואמריקאים שנתרמים על ידי אנשים אנטישמים, שמטרתם להשפיע על מערכת הבחירות. אז מדוע אין מי שיטפל בזה?", שואללת סטרוק.

היא מעריכה שאזרחי ישראל לא יושפעו מהארגוני הללו, וממש לא מודאגת. ''הציבור בארץ לא מטומטם, הוא כבר למד מאז פרשת הקרן החדשה להבחין בעמותות האלה, הציבור מבין שיש כאן יד זרה ואנטישמית שרוצה להביא את השמאל לשלטון, אבל הציבור לא יתן לזה לקרות. עם ישראל לא יתן לזה לקרות כי עם ישראל מאס בשמאל".

סטרוק ציינה בראיון כי להערכתה אין למחנה השמאל מספיק מנדטים אך קיים חשש כי נתניהו ינסה להקים ממשלה עם השמאל ולכן חשוב בית יהודי חזק, "מה שחשוב זה לא אם הליכוד עוקף את המחנה השמאלני, או שהמחנה השמאלני עוקף את הליכוד, מה ששחשוב זה מה גודל הגוש, מה שחשוב זה ברגע שביבי ירכיב את הממשלה הבאה, והוא ירכיב את הממשלה הבאה, כי למחנה השמאלני, עם כל ההצגות שלהם אין להם מספיק מנדטים כדי להרכיב ממשלת שמאל".

"אנחנו שומעים מה אומרים כבר ליברמן ודרעי, אנחנו כבר רואים שאת הממשלה הבאה ירכיב בנימין נתניהו, והשאלה היא למי ירים בנימין נתניהו את הטלפון הראשון לאחר הבחירות, ומי תהיה השותפה הבכירה בממשלה שהוא יקים. מה שחשוב זה גודל הגוש ויותר חשוב – הצבע של הגוש. כמה הגוש הזה יהיה ימין אמיתי, ימין חזק, ימין שלא מאפשר הקמת מדינה פלסטינית, ימין שלא מאפשר נסיגות נוספות, ימין שמבין שארץ ישראל זו ארצנו, ואנחנו לא צריכים להתבייש בה ולא להתנצל שאנחנו נמצאים בה כי אין עם שכובש בארצו, וזו השאלה המרכזית של מערכת הבחירות: צריך לצאת מהפאניקה בשאלה מי ירכיב את הממשלה הבאה.

אנחנו יודעים מי ירכיב את הממשלה הבאה, השאלה האמיתית היא עם מי הוא ירכיב את הממשלה והתשובה צריכה להיות שאיתנו".