לביא נגד 'בחדרי חרדים': מחקו את תמונתי

באתר החרדי מחקו את תמונתה של לביא בדיווח על הפרשת חלה עם ליהיא לפיד. לביא: אלחם בתופעה. מו"ל האתר: אצלנו אישה אינה חפץ.

שמעון כהן , י"ד בשבט תשע"ה

מתעדכנים. ח"כ לביא
מתעדכנים. ח"כ לביא
צילום: פלאש 90

חברת הכנסת עליזה לביא (יש עתיד) מבקרת בחריפות את אתר האינטרנט 'בחדרי חרדים' על שבחר למחוק את תמונתה מדיווח על אירוע הפרשת חלה המתוכנן לה ולליהיא לפיד, רעייתו של יו"ר 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד.

האתר דיווח על טקס הפרשת החלה של לפיד ולביא כתרגיל נוסף של 'יש עתיד' לקרוץ לציבור הדתי והמסורתי על מנת לגרוף מצביעים למפלגה. לצד טקסט הכתבה הוצג תצלום הפרסום לאירוע כאשר במקום תמונתה של חברת הכנסת לביא מופיע מלבן שחור.

לביא המכהנת כיו"ר הועדה לקידום מעמד האישה אמרה בתגובה כי "בדיוק בגלל הדברים האלו הגעתי לכנסת. כדי להילחם בתופעות בזויות של הדרת נשים מהמרחב הציבורי, בדעות קדומות ובפגיעה בכבודן של נשים רק בשל היותן נשים. אלו תופעות שראוי היה שייעלמו מן העולם ואני מתביישת שיש במדינת ישראל מגזר שלם שמקבל את הדרת הנשים הזו באדישות".

לביא הוסיפה כי היא "קוראת לחברותי למגזר הדתי והחרדי להיאבק בכל דרך בתופעות כאלו ולאפשר לי, לחברותי ולחבריי ב'יש עתיד' להמשיך ולהלחם למען מדינה שפויה יותר".

מאיר גל, מו"ל 'בחדרי חרדים' הגיב לדברים: "אני מתבייש שיש במדינת ישראל חברת כנסת שיוצאת נגד הערך העליון של חופש הביטוי, המאפשר לכל אדם לבטא את השקפת עולמו באשר תהיה. מסתבר שזה נכון עד שזה נוגע לחרדים. 

"באשר לטענותייך אודות פגיעה בכבוד האישה: ובכן, אצלנו אישה איננה ויז׳ואל. הנשים היחידות שלנו הן אימהות ובנות שלנו ואת התמונות שלהן אנחנו שמחים לראות באלבום המשפחתי ולא ככלי עזר לקידום מכירות. 

"אנו, בניגוד לשאר האוכלוסייה, לא מחפיצים נשים. טלי קורה מבין עינייך, בתקופתך כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה נמשך הזלזול באישה ככלי ציני לקידום ויחצ"נות. 

"בכדי לקושש עוד מעט תשומת לב בתקופת בחירות, הכי קל להאשים את החרדים ולהפוך את הנשים החרדיות למסכנות. מפלגתך הרי בנויה על כך. אנו, בניגוד אליכם, איננו עושים שימוש בתמונות נשים, וגם לא נעשה. כי אצלנו אישה היא לא חפץ".