התקוות והשמחה הפלסטינית סביב מתקפת חיזבאללה

שגריר אש"ף בהודו על תקיפת חיזבאללה: קיווינו ש"לוחמי ההתנגדות" ייקחו בשבי חיילים ישראליים כדי שיוכלו להחליפם באסירים פלסטינים.

שמעון כהן , ט"ו בשבט תשע"ה

אנשי חיזבאללה
אנשי חיזבאללה
רויטרס

בעקבות תקיפת חיזבאללה בצפון הארץ בשבוע שעבר, תקיפה שבה נהרגו שני חיילים ישראליים, תיאר עדלי סאדק, שגריר אש"ף בהודו ובעל טור בעיתון הרשמי של הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, את השמחה הפלסטינית על ה"פעולה" של חיזבאללה ואת התקוות שנלוו לשמחה הזו.

השגריר הפלסטיני הסביר במאמרו כי הפלסטינים קיוו כי אנשי חיזבאללה יחטפו חיילים ישראלים כדי שתוכל להשתמש בהם כקלף מיקוח לשחרורם של "כל" האסירים הפלסטינים. כך מדווח מכון 'מבט לתקשורת הפלסטינית'.

"הפלסטינים עקבו אתמול יחד אחרי התפתחויותיו של האירוע, מלאי תקווה כי לוחמי ההתנגדות ייקחו בשבי חיילים ישראליים וישמרו עליהם על מנת להחליפם [באסירים פלסטיניים], וכך ישברו את עמדתה התקיפה של ישראל בעניין האסירים, ויאלצו אותה לשחרר את כולם", כתב השגריר.

ב'מבט' מזכירים כי תקיפת חזבאללה באה בעקבות תקיפה אווירית המיוחסת לישראל בחודש שעבר, בה חוסל ג'יהאד מורנייה, מפקד בארגון חזבאללה. כזכור במכון פרסמו דיווח אודות משלחת ניחומים שנשלחה על ידי הפתח' לחיזבאללה. במהלך ביקור המשלחת הצהיר הנציג הפלסטיני כי הפלסטינים וחזבאללה "נמצאים בשוחה אחת ומתנגדים לאויב אחד".