"הפריפריה הולכת ומתמרכזת"

"קונים כשהמניה נמצאת למטה", הסביר השבוע איש הפרסום והשיווק רונן רחמים בכנס השקעות מיוחד של חברת "אבני דרך".

בני משה , ט"ז בשבט תשע"ה

ההרצאה בטבריה
ההרצאה בטבריה
צילום: יח''צ

כנס השקעות מיוחד של חברת "אבני דרך" התקיים השבוע ברמת השרון, ובו הוצגו אפשרויות השקעה שונות עבור זוגות צעירים ומשקיעים. דגש מיוחד ניתן לפרוייקט הדגל של החברה בטבריה שבו נמכרות דירות איכותיות עם נוף לכינרת.

באירוע נאם רונן רחמים, איש פרסום ונדל"ן שסיפר על הדרך אותה עשה בשוק הנדל"ן, כאשר בגיל צעיר יחסית השקיע בדירה זולה בפריפריה, שעם השנים השביחה בצורה משמעותית.

"קונים כשהמניה נמצאת למטה", הסביר רחמים, "וזה בדיוק המקום שבו נמצאת העיר טבריה היום. לא הייתה שם התפתחות מזה שנים רבות, והיום ישנה שם התעוררות גדולה. במקביל הריבית במשק נמוכה מאוד ואפשר לקבל משכנתא בתנאים שלפני שנים ספורות אי אפשר היה לחלום עליהם. זה הזמן לקנות ולהשקיע שם".

העיר טבריה נמצאת היום בנקודת זינוק בהשקעות, וסיפקה בשנה האחרונה את התשואה הטובה ביותר למשקיעים. בשנים האחרונות נבנו כבישים מחלפים וכבישים חדשים לעיר, כך שזמן הנסיעה למרכז הצטמצם. גם מבחינה תיירותית יש לעיר ביקוש בגלל הקרבה לקברי צדיקים ותיירות צליינים מרחבי העולם.

"מי שקנה בעיר מודיעין לפני 15 שנה, עשה עסקה מעולה. ולמעשה גם ערים רבות במרכז נחשבו לפני שנים לא רבות לפריפריה", מסביר שמעון ברון, סמנכ"ל חברת 'אבני דרך'.

"האוכלוסייה במדינת ישראל גדלה, ואין אפשרות טכנית להישארות כולם במרכז. כך הפריפריה הולכת כל העת ו"מתמרכזת", וכתוצאה ישירה מכך גם המחירים בה עולים. שיפור תשתיות הכבישים והרכבות גם הם מעודדים רבים להתרחק מהמרכז, והפריפריה מתחילה לפרוח. בפרוייקטים שלנו בעפולה ובטבריה אנו מזהים עליית מחירים ברורה בשנה האחרונה, כך שאנו בטוחים מאד בהשקעה הפרוייקט זה".