מחנה "בוז'י-לבני" יתמוך בפסילת זועבי

ככל הנראה, בשמאל יתמכו בפסילת זועבי בתנאי שתוגש עתירה לפסילתו של ברוך מרזל.

חזקי ברוך , ט"ז בשבט תשע"ה

מוגנת. ח"כ זועבי
מוגנת. ח"כ זועבי
פלאש 90

מחנה "בוז'י-לבני" יתמוך בפסילת התמודדותה של חברת הכנסת חנין זועבי במסגרת הרשימה הערבית המשותפת, כך דווח הערב (חמישי) בערוץ 2.

ככל הנראה, בשמאל יתמכו בפסילת זועבי בתנאי שתוגש עתירה לפסילתו של פעיל הימין ברוך מרזל שמתמודד במפלגת "יחד-העם איתנו".

במערכת הפוליטית מעריכים כי התנגדות מפלגת העבודה ויצחק הרצוג להתמודדות של זועבי, תוביל לכך שהמפלגות הערביות לא תמלצנה שיצחק הרצוג ירכיב את הממשלה הבאה.

ברוך מרזל עצמו הגיש אתמול עתירה לפסילת הרשימה המשותפת של המפלגות הערביות, חד"ש, בל"ד, רע"מ ותע"ל. בעתירה שהוגשה ליו"ר ועדת הבחירות נומקה הטענה לפסילת הרשימה לאור העובדה שחברי המפלגה שוללים את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, מסיתים לגזענות ותומכים במאבק מזוין של מדינת אויב או ארגון טרור נגד מדינת ישראל, דבר המונע מהם לרוץ לכנסת בהתאם לחוק יסוד הכנסת.

לעתירה צורפו דברים שאמרה ח"כ זועבי באירועים שונים. ביניהם דבריה בכתבה ברשת RT בו טענה כי "אין לה שום בעיה עם אירן, אני תומכת בכל ארגון של התנגדות, כל ארגון וחברה שמתנגדת לכיבוש ודאי שאני תומכת בה". כנגד ח"כ זאחלקה נטען בעתירה, כי במהלך הקדנציה האחרונה הוא קיים פגישות עם אנשי חמאס מורשעים בעבירות של טרור.

כנגד ח"כ אחמד טיבי נטען כי במהלך פעילות שגרתית בשטחי הרשות הפלשתינאית הוא החל לצעוד יחד עם עשרות חמושים לרחובות מחנה הפליטים, כשהם עטויים בתחפושות של חגורות נפץ, חמושים בכלי נשק. חלקם הופיעו במדי צה"ל. ח"כ אחמד טיבי עמד בראש התהלוכה וקרא לשים סוף ל''כיבוש''. באירוע דיבר גם זכרייה זביידי.

מרזל הבטיח כי "אדאג למחוק את החיוך לחנין זועבי שנלחמת מול חיילי צהל ומעודדת את הרוצחים של ילדינו".