נטיעות ב'עזרא': שומטים לא נוטעים

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט באירוע ט"ו בשבט של תנועת עזרא: כל אחד מכם ערכי, ציוני ומצוין כדי להביא את האור הגדול לעם ישראל.

רעות הדר , י"ז בשבט תשע"ה

אירוע ט''ו בשבט
אירוע ט''ו בשבט
צילום: תנועת עזרא
למעלה מ-5,000 חברי תנועת הנוער "עזרא" השתתפו אתמול (חמישי) באירוע השנתי לרגל ט''ו בשבט, שנערך השנה תחת הכותרת "שומטים - לא נוטעים".

אלפי החניכים והמדריכים מכל רחבי הארץ טיילו במהלך היום באזור עמק איילון והשתתפו במשחקי משימות נושאי פרסים בפארק מיני ישראל. 

לקראת הערב הגיעו כולם לאמפי בלטרון, שם נערך טקס פתיחת הוועידה הי''ח של "עזרא", במעמד רבנים, שרים וחברי כנסת.

"לכם, נערים ונערות שתורת ישראל איתם, יש משימה חדשה בדור שלנו", הכריז יו"ר הבית היהודי ושר הכלכלה, נפתלי בנט. ''להחזיר את תורת ישראל לעם ישראל. זו משימת הדור. כל אחד מכם יצא בעוד מספר שנים לצבא או לשירות לאומי, וכל אחד מכם יהיה ערכי, ציוני ומצוין כדי להביא את האור הגדול לעם ישראל. אחי ואחיותיי - הדרך ארוכה ויש לכולנו סבלנות".

מזכ''ל ''עזרא'', שאול דה מלאך, אמר כי "התנועה יוצאת לוועידה ומציינת את פתיחת אירועי המאה. כתנועת נוער הדתית הראשונה בעולם לפני מאה שנה, התנועה לא מפסיקה לחדש, היא גדלה, צומחת ומתפתחת לעוד ועוד תחומים. ארבעת הסניפים שהצטרפו השנה לתנועה מוכיחים זאת.

"ט"ו בשבט הוא ההזדמנות שלנו להסתכל על העולם הישן עדיין את שנת החורף ולזהות שמשהו מתחיל, שהניצוץ נדלק, שהחינוך השפיע. את כל זה אנחנו רואים כאן עם 5,000 חניכים שכולם מכריזים ואומרים 'אני תורני, אני חיי תורה, אני חלק מתנועת הנוער עזרא'", כך דה מלאך.