דרעי: תיק החקלאות - לח"כ יצחק ועקנין

במהלך כנס התיישבות אמר יו"ר ש"ס כי ידרוש לאחר הבחירות את תיק החקלאות לחבר הכנסת יצחק ועקנין המשמש כנציג ההתיישבות במפלגה

חיים לב , כ"א בשבט תשע"ה

יצחק ועקנין
יצחק ועקנין
פלאש 90

לאחר שאלי ישי הודיע כי במסגרת המשא ומתן הקואליציוני ידרוש את תיק הפנים ובכך עורר את העימות העתידי מול דרעי הלוטש אף הוא עיניים לתיק זה, הודיע אמש (שני) יו"ר ש"ס אריה דרעי כי ידרוש בשביל ח"כ יצחק ועקנין את תיק החקלאות.

ועקנין, המתגורר באחד המושבים בצפון, משמש מעין נציג ההתיישבות החקלאית במפלגה. בדבריו שנאמרו בכנס שנערך במושב חוסן, אמר דרעי כי "אין שום מפלגה שיש בה ח"כ מושבניק, רק ש"ס זו המפלגה היחידה שיש לה ח"כ מהמושבים".

דרעי אף אמר כי שרי המפלגה יתפטרו מהכנסת עם כניסתם לתפקיד וזאת כדי להגדיל את כוחה של המפלגה. "בעזרת ה' אם ש"ס תגדל והשרים יתפטרו יהיו לש"ס עוד נציג בהתיישבות דני סייאדה", אמר דרעי.

דרעי התייחס לעזיבת ישי והמפלגה שהקים ואמר כי "נציג אחד הלך אבל סיבותיו עמו, חבל, הצענו לו הכל וחבל שלא קיבל את הדין, את המרות של מרן ומועצת חכמי התורה שהחליטו מה שהחליטו. אבל מעבר לכך, האם מישהו אומר על כחלון שעשה שהוא עשה פיצול בליכוד? הוא פרש מהליכוד וזהו. לכן אנחנו ממשיכים בכל הכוח ובאחדות מלאה".