ועקנין: נסבסד את החקלאות

דרעי הכתיר כשר החקלאות הבא את ח"כ ועקנין שמבטיח בערוץ 7 לסבסד את החקלאות כמו באירופה, "הם נותנים את הנשמה, זה מגיע להם".

בני טוקר , כ"ב בשבט תשע"ה

יצחק ועקנין
יצחק ועקנין
פלאש 90

מאות נציגי ההתיישבות השתתפו בכינוס חיזוק לתנועת ש"ס שנערך בגליל המערבי, במהלך הכינוס אמר יו"ר התנועה אריה דרעי, כי ח"כ יצחק ועקנין שהוביל בשנים האחרונות חקיקה למען החקלאים, יהיה מועמד ש"ס לתפקיד שר החקלאות הבא.

מגיע להם. ועקנין

בראיון לערוץ 7 אומר ח"כ יצחק ועקנין, כי החקלאות היא מקצוע שחייבים לטפח בכל מדינה, "אני גר במושב יערה והקשר שלי לחקלאות והתיישבות חזק מאוד. בשנים האחרונות בכנסת, עשינו פעולות רבות למענם. אנחנו חושבים שמי שעוסק בגדולי קרקע או בעלי חיים, צריכים לעודד אותו. החקלאים יודעים להעריך את מה שעשינו, הובלנו את ההתנגדות לחוק רעיית הדבורים, שהיה עלול להמיט אסון על ענף הדבורים. הובלנו גם את חוק הגליל והטיפול במכסות ייצור בגליל, מנענו מהטייקונים להשתלט על ענף הלולים ובכך להמיט חרפת רעב על אלפי משפחות שגרות על קו העימות ומתפרנסות מענף הלולים".

לדבריו כשר החקלאות הוא ימשיך לעודד את החקלאות בכל מקום בארץ כולל ביו"ש, "בשנים שהיו חקלאים בגוש קטיף, סייענו להם מאוד, וגם היום אנחנו לא פוסחים על חקלאות בשום יישוב, כולל ביו"ש. שר החקלאות הקודם שלום שמחון הוא שכן שלי, שיתפנו פעולה למען כל ההתיישבות העובדת, זה נכס גדול מאוד למדינת ישראל. חשוב שמדינת ישראל תיתן תקציבים לחקלאים, כפי שאנחנו רואים באירופה שגם שם החקלאות מסובסדת בכמעט 40 אחוז. חקלאות זה מקצוע בנשמה, ואני מבטיח שכשר החקלאות אעשה הכול שהחקלאי יוכל לשרוד ולחיות בכבוד".