מה חושבים בחמאס על פסילת זועבי?

"מדובר בהחלטה גזענית", הגיב דובר החמאס בעזה אך טען כי מדובר ב"אות כבוד" לחנין זועבי.

עדו בן פורת , כ"ג בשבט תשע"ה

חנין זועבי
חנין זועבי
צילום: פלאש 90

בארגון הטרור חמאס הגיבו אחר הצהריים (חמישי) להחלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול את מועמדותה של ח"כ חנין זועבי בבחירות לכנסת ה-20.

דובר בחמאס בעזה סמי אבו זהרי כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי "מדובר בהחלטה גזענית, המפריכה טענותיה של ישראל כי היא דמוקרטיה".

לצד הביקורת על ישראל טען אבו זהרי כי הפסילה מהווה "אות כבוד" לחברת הכנסת זועבי לאור עמדות "לאומיות נועזות" שהיא מרבה להשמיע.

27 חברים בוועדת הבחירות המרכזית תמכו בצהריים בפסילת מועמדותה של זועבי ושישה התנגדו. זועבי אמרה בוועדה, כי "הכיבוש הוא מקור האלימות. האם מישהו מהנוכחים פה לא שם לב שמגישי הבקשות עצמם הופכים עם שלם לטרוריסטים. עד עכשיו אין עם אחד שכונה עם טרוריסט חוץ מהעם שלי". זועבי הוסיפה, כי "אנחנו חלק מהעם הפלסטיני, אנחנו פלסטינים".

"מי שלא מגנה הרג של מאות ילדים בעזה הוא תומך טרור. מפריע לאלו שרוצים לפסול אותי שאני פלסטינית שרוצה להמשיך להיות פלסטינית גם בתוך הכנסת. זה מה שמפריע להם", אמרה.

במהלך דבריה קראו לעברה הנוכחים, "יש כיבוש בפריז? יש כיבוש אצל דאע"ש?". בנוסף טענו נגד זועבי, "את לא מייצגת את הציבור הערבי-ישראלי, את פוגעת בהם".

בעקבות החלטת הועדה אמר ח"כ אלכס מילר שהגיש את העתירה לועדה מטעם מפלגת ישראל ביתנו אמר כי "פסילתה של זועבי הוא ניצחון חשוב לדמוקרטיה בישראל ומסר ברור לכלל הגורמים הקיצוניים הרוצים בהשמדתה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

"במזרח התיכון לא מנצחים בנקודות, אלא בנוק-אווט", הוסיף מילר ואמר כי עם ישראל תומך במאבק שלנו כנגד האיסלם הקיצוני ונגד ניצול הדמוקרטיה לתמיכה במאבק מזוין כנגד מדינת ישראל, ובחר בנו כדי שנגן עליו ועל ערכיו ללא פשרות וזיגזוגים. כך פעלנו בעבר, כך גם נמשיך לפעול".

ח"כ דני דנון (הליכוד) בירך על ההחלטה ואמר, "אני משוכנע שגם בית המשפט העליון יאשר את ההחלטה לנעול הרמטית את שערי הכנסת בפני חנין זועבי, שכן מדובר באויבת של מדינת ישראל המנצלת את הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון – כדי לשרת את החמאס ושאר שונאי ישראל".

"אין שום דמוקרטיה בעולם שהייתה מאפשרת למי שמסיתים להשמדתה – לשבת בפרלמנט. ב-17 במרץ זועבי צריכה לשבת בכלא", הוסיף.