מרזל: אין להשוות ביני לבין זועבי

פרקליטו של מרזל שנפסל על ידי ועדת הבחירות לעליון שידון בפסילה: מרזל הוא ציוני, אוהב ישראל ואילו זועבי מבקשת להשמיד את המדינה.

אורנית עצר , כ"ז בשבט תשע"ה

ברוך מרזל
ברוך מרזל
צילום: פלאש 90

ברוך מרזל, שנפסל על ידי ועדת הבחירות המרכזית של הכנסת ה-20, הגיש היום (שני) באמצעות עורך דינו איתמר בן גביר, תגובה לבית המשפט העליון שידון מחר בפסילה בהרכב של תשעה שופטים. 

בפתח דבריו ביקש מרזל למחוק על הסף את בקשת המטה למאבק בגזענות מאחר ומדובר בגוף שאינו גוף משפטי, ואת הבקשה לא הגישו אנשים פרטיים. עוד נטען כי המטה אינו אישיות משפטית ולכן לא יכול היה להגיש את הבקשה.

בחלק העובדתי נטען כי רובן של "הראיות" שהוגשו כנגד מרזל אינן יכולות לעמוד, שהרי מדובר בקטעי עיתונים וגזרי אינטרנט שחלקם סולפו במכוון על ידי המבקש: כך לדוגמא נטען שבאשר לציטוט של מרזל המופיע כמי שקרא לזרוק בקבוקי תבערה על מסתננים, הוא ציטוט שקרי, כאשר ההקלטה אליה הפנה המטה מלמדת כי מרזל לא אמר את הדברים הללו. 

בנוסף נטען כי לפי הפסיקה לא ניתן להסתמך על גזרי עיתונים וקטעי אינטרנט, וודאי כאשר החומר סולף וזיוף. בהמשך הבקשה נטען כי גם אם כל האמור נגד מרזל היה נכון אין בכך כדי להקים עילה למנוע ממנו להתמודד בבחירות.

עורך הדין בן גביר תקף בשמו של מרזל גם את שיקול דעתם של חברי הועדה וטען שאלה כלל לא התחשבו בתצהיר של מרזל ובעמדת היועץ המשפטי לממשלה נגד הפסילה.

לדבריו, הגדיל לעשות נציג מרצ. אורי זכי שאמנם טען כי הגיע בלב פתוח ונפש חפצה, אך עד מהרה חשף את הסיבות להצבעתו בעד הבקשה.

"אני חושב שאי אפשר לנתק פה את מה שקרה בבוקר, באתי לדיון הזה עם לב פתוח ונפש חפצה כי כמו שאמרתי קודם לכן אני  חושב שזה לא הפורום, שצריך לדון בבקשות כאלה, במידה רבה יש פה קרקס פוליטי שהוא לא רלוונטי למשמעות העמוקה של פסילה מלרוץ לכנסת, אבל אם בבוקר החליטה הועדה הזאת לפסול את מועמדותה של זועבי אין ספק שברוך מרזל שהוא אדם שמעולם לא התכחש להיותו איש כך, שלא רק נפסלה מלרוץ לכנסת אלא שהוגדרה כתנועת טרור", צוטט זכי מתוך הפרוטוקול.

בן גביר טען בתגובה כי חברי הועדה שהצביעו בעד הפסילה לא רק שהתעלמו לחלוטין מתצהירו של מרזל, לא רק שהתעלמו מדבריו בפני הועדה, כי הוא פועל רק על פי החוק אלא, שאף חשפו את הסיבה להצבעתם בעניינו של מרזל והיא חנין זועבי ויותר נכון ההצבעה שאשרה הבקשה למנוע את התמודדות זועבי לכנסת.

עוד נטען כי אין להשוות בין מרזל לזועבי, מרזל הוא יהודי נאמן, ציוני, אוהב ישראל ואילו זועבי פגעה בחיילי צה"ל ומבקשת להשמיד את המדינה היהודית.

לאור כל אלה, מבקש עו"ד בן גביר מבית המשפט העליון שלא לאשר את החלטת ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-20 בעניינו של מרזל.