"יתכן שיהיו לא מעט ישובים נצורים"

החזאי נחום מליק מתריע מפני אווירת השאננות לקראת הסופה שתתחיל ביום חמישי, ומעריך כי הסופה תזכיר את הסופה הקשה מאשתקד.

בני טוקר , כ"ח בשבט תשע"ה

שלג בבית אל
שלג בבית אל
צילום: יהודה פרימן

חזאי חברת מטאוטק, נחום מליק, מתריע בערוץ 7 כי הסופה הצפויה בסוף השבוע, תזכיר את הסופה הקשה משנה שעברה.

לדבריו, "מחר הגשמים יתגברו מעט בצפון ובמרכז. ביום חמישי בבוקר הגשמים יתחזקו בצפון ובמרכז ויתפשטו לכל הארץ. אויר קר במיוחד יחדור לישראל ולקראת הצהריים יחל לרדת שלג קל בצפון ובמרכז ויתכן גם בירושלים".

מליק מעריך, כי החל משעות אחר הצהריים ועד יום שישי ירדו עשרות סנטימטרים של שלג, "בשעות אחר הצהריים של יום חמישי ילך הקור ויגבר, השלגים יתגברו מאוד בהרי הצפון והמרכז כולל ירושלים, גם הרי יהודה והגליל מעל 600 מטר, השלג יערם בצורה משמעותית אולי גם בהרי הדרום".

מליק מוסיף, כי "קיימת אפשרות שביום חמישי בלילה ירדו שלגים אפילו בהרים בגובה 400 מטר, כולל נצרת וכרמל וכמובן שומרון ויהודה. בשישי בבוקר עדיין שלג בהרים, בשעות הצהריים של שישי הטמפרטורה תעלה במקצת, ואז השלג יחלש וירד רק במקומות הגבוהים שמעל 700 מטר, ובירושלים יהיה שלג מעורב בגשם. יש אפשרות שבשישי בערב יהיה עוד קצת שלג, אבל בשבת הטמפרטורות יעלו והאירוע אמור להסתיים עד מוצאי שבת".

מליק טוען כי האירוע הצפוי מזכיר במידה רבה את האירוע של שנה שעברה, "זה אירוע רציני יותר מהארוע האחרון בינואר, זה קצת מזכיר את האירוע של דצמבר משנה שעברה. יכול להיות שביום חמישי ושישי ירדו עשרות סנטימטרים של שלג".

"אני לא יודע אם השאננות נובעת מתחושה מסוימת, אבל כרגע קצת פחות מדברים על הסערה, למרות שכל הגורמים מתריעים על שלג משמעותי שיערם ויכול להיות שיהיו לא מעט ישובים נצורים", מתריע מליק.