במד"א נערכים: אמבולנסים, ג'יפים ונגמ"שים

בתחנות מד"א יוצבו נגמ"שי פינוי של צה"ל אליהם הוצמדו חובשים ופאראמדיקים של מד"א לצד חיילי הנגמ"ש, לטובת פינוי חולים ונפגעים.

ידידיה בן אור , כ"ח בשבט תשע"ה

נהנים בשלג
נהנים בשלג
צילום: בסאל עוו'ידאת. פלאש 90

במד"א נערכים לטפל בנפגעים כתוצאה מגל הקור הצפוי בסוף השבוע. במד"א ממליצים להישאר במקום סגור ומחומם ככל הניתן עד שגל הקור יחלוף.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, הנחה את הכוחות הפועלים באזורים הצפויים לשלג לנקוט בשורת צעדים שתביא אותם למוכנות הגבוהה ביותר האפשרית על מנת שיוכלו להעניק שירות מלא, מהיר ומקצועי לתושבי האזור גם בתנאי מזג אויר קשים במיוחד.

בין היתר, הונחו כוחות מד"א לתגבר את המשמרות בעובדים ובמתנדבים, על מנת להעניק מענה מלא במידה ויהיה ביקוש גובר לשירותי מד"א ובעיות עבירות לכלי רכב פרטיים, דבר שעלול לגרום לקריאות רבות יותר לאמבולנסים.

עשרות אמבולנסים של מד"א עם הנעה קדמית (4X4) הועמדו בכוננות. כמו כן, שרשראות שלג כבר הורכבו על גלגלי האמבולנסים, על מנת שאלה יוכלו לעבור בבטחה, במהירות וביעילות גם במקרים של שלג הנערם על הקרקע באזורים שונים.

בתחנות מד"א יוצבו נגמ"שי פינוי של צה"ל אליהם הוצמדו חובשים ופאראמדיקים של מד"א לצד חיילי הנגמ"ש, לטובת פינוי חולים ונפגעים ממקומות בהם הגישה תהיה חסומה.

גם בשירותי הדם של מד"א נערכים בכוננות מוגברת באזורים בהם צפוי לרדת שלג. במד"א עומדים בקשר עם בתי החולים וערוכים לספק את מנות הדם על פי הצורך גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים.

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין, ציין כי "במד"א עומדים בקשר ובתיאום מלא עם משרדי הממשלה הרלוונטיים, הרשויות המקומיות, צה"ל, משטרת ישראל וכיבוי. כוחות מד"א בכל רחבי הארץ הונחו לכוננות מוגברת בשל מזג האוויר הסוער הצפוי בימים הקרובים בדגש על כוננות מיוחדת באזורים הצפויים לשלג".

בין הוסיף, כי "אני קורא לציבור במיוחד במהלך ימי הסערה לשמור על קשר רציף עם בני משפחה ושכנים קשישים המתגוררים בגפם ולוודא שאינם נזקקים לעזרה, ולתת את הדעת על הנחיות הבטיחות המצילות חיים שמפרסם מד"א, על מנת להימנע מפגיעות בנפש ולהישמע להנחיות משטרת ישראל והרשויות המקומיות על מנת למנוע סכנת חיים. אני מאחל לכולנו חורף בטוח ובריא".