ישי: מקווה שמרזל יאושר וזועבי תיפסל

תנועת יחד ערכה הערב כנס בחירות בהשתתפות ראשיה. הרב מאזוז אמר בכנס, כי "אנחנו צריכים לשמור על ארץ ישראל".

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ח בשבט תשע"ה

כנס הבחירות. היום
כנס הבחירות. היום
צילום: דוברות יחד

פעילים ותומכים רבים הגיעו הערב (שלישי) לכנס בחירות של מפלגת יחד באולמי האצולה בירושלים.

בכנס השתתפו מנהיגה הרוחני של המפלגה הרב מאיר מאזוז, הרב דב ליאור, הרב יצחק ברדה, מנהיג המפלגה ח"כ אלי ישי, המדורג שני ח"כ יוני שטבון, המועמדים ברוך מרזל, הרב קובי יקיר, ששון טרבלסי ודודי שוומנפלד, רבנים ואישי ציבור נוספים.

הרב מאזוז אמר בכינוס, "שואלים אותי, מה מיוחד בתנועה הזו? הייתי עכשיו במוזיאון גוש קטיף. אי אפשר לראות את זה. איך אפשר. אנחנו צריכים לשמור על ארץ ישראל".

לדבריו, "שם הפתק- קץ. 'בשעה שהרי ישראל נושאים פירות- אין לך קץ מגולה מזה. לעמי ישראל כי קרבו לבא'. אליהו ויוני ראשי תיבות א"י- ארץ ישראל".

הרב דב ליאור אמר בכנס, "זו לכאורה תנועה חדשה, אבל היא ממשיכה מהר סיני. ממתן תורה. ועיקר התורה הוא רק בארץ ישראל. עומדת לקום כאן תנועה שתשים בראש ובראשונה את התורה כעיקר. חיי הנצח של עם ישראל. אנו מקווים שהנציגים יילחמו על החקיקה למען קדושת וטהרת ישראל. יש כאן תנועה ישנה מתחדשת- אחדות. אחדות ישראל. מה לנו מי שבא ממרוקו, מה לנו מפולניה. תורה אחת לנו, והיא תאחד אותנו".

הרב ליאור התייחס גם לחקיקה האנטי דתית שאפיינה את הכנסת הקודמת ואמר כי "אמנם אחרי רבים להטות, אבל לא תהיה אחרי רבים לרעות. מה שהוא נגד התורה לא נשלים איתו כלל וכלל. גם מול רבים".

יו"ר המפלגה, ח"כ אלי ישי, אמר לנוכחים, "כמה ניסו לאחד ולא הצליחו, וברוך ה' שהצלחנו תחת הנהגת הרבנים החשובים האלה לאחד. בעזרת ה' בבחירות הבאות תראו את כל המפלגות רוצות להצטרף". בנוסף, הביע ישי תקווה כי הבג"ץ יאשר את מועמדותו של ברוך מרזל ויפסול את מועמדותה של חנין זועבי.