"את אהבת הרב מאזוז לחב"ד אין צורך להוכיח"

גורמים בסביבת אלי ישי הודפים את ההקלטה של הרב מאזוז מתבטא בחריפות נגד חב"ד ואומרים כי דבריו בשעתו נאמרו נגד "פלג מאוד מסוים".

חיים לב , ג' באדר תשע"ה

הרב מאיר מאזוז
הרב מאיר מאזוז
צילום: דוברות מפלגת יחד

ההקלטה של הרב מאזוז, פטרונו הרוחני של אלי ישי, ובה נשמעו אמירות חריפות נגד חסידות חב"ד עוררה גלים במערכת הפוליטית הפנים-חרדית הלוטשת עיניים לקולות חסידות חב"ד.

עם זאת, בסביבת אלי ישי טוענים בשיחות סגורות כי הקלטת עשויה רק לחזק את הקשר בין חב"ד למפלגת 'יחד'.

"הדברים שהושמעו בקלטת נאמרו בתקופה מאוד מסוימת ועל פלג מאוד מסוים בחב"ד הרואה ברבי דמות אלוקית ואפילו הפלג המכונה 'המשיחיסטים' מתנגד אליו", הם אומרים בשיחות שלא לייחוס. ""את אהבתו של הרב מאזוז לחב"ד אין צורך להוכיח. אנחנו משוכנעים שבסופו של יום הפצת הקלטת עוד תחזור כבומרנג בפני מפיציה", אמרו.  

מוקדם יותר התראיין הרב מנחם ברוד לרדיו החרדי 'קול ברמה' ואמר כי "להציג את הרב מאזוז כשונא של חב"ד זה מעשה מתועב. לגוף הפוליטי שהוציא את ההקלטה יש יועצי אחותופל".

מנגד, בראיון לרדיו החרדי 'קול חי', אמר הבוקר אחד ממעצבי דעת הקהל בחסידות חב"ד, בנימין ליפקין, המשמש אף כעורך עיתון 'המבשר', כי "בקלטת נאמרו דברים קשים מאד נגד הרבי, דברים שקשים לאוזן חב"דית". עוד אמר כי יצביע ליהדות התורה.

בהקלטה שהופצה אמש נשמע הרב מאזוז תוקף את חסיד חב"ד ואומר בין היתר כי "כותבים בשנת תקס"ב, הורה אדמו"ר הזקן לבטל סעודה שלישית, בשנת תשס"ב, יורה אדמו"ר אחר לבטל סעודה רביעית, ובשנה פלונית החלטנו כאילו הקב"ה מתלבש כביכול בגוף של בן אדם, זה רשעות, הם לומדים הרמב"ם. אם הרמב"ם היה היום שומע, את  המטורפים האלה, את המשוגעים האלה, היה שורף אותם, היה דן אותם לשריפה, אין לקב"ה דמות הגוף, משוגעים, מאובלים, מטופשים, חסרי דעת. לכתחילה חייבים לאכול לפי דעתם המשובשת לפני התפילה, לפני התפילה. אסור לאכול לפני התפילה" ומוסיף לאחר מכן "אסור לשמוע אותם אסור להסתכל עליהם".