צעיר הורחק ל-15 יום מאזור בנימין

צעיר שנעצר במהלך הרס גבעת גאולת ציון הורחק ל-15 יום מבנימין למרות דרישת המשטרה להרחקה של 60 יום. חננו: תנאי הרחקה אינם עונש.

אורנית עצר , ד' באדר תשע"ה

גאולת ציון
גאולת ציון
צילום מסך

בית משפט השלום בירושלים הרחיק למשך 15 יום מאזור בנימין צעיר יהודי בן 18 שנעצר אתמול.

הצעיר נעצר בחשד שבשבוע שעבר איים על עובד המנהל האזרחי בעת הרס בתים בגבעת גאולת ציון בגוש שילה.

המשטרה ביקשה תנאי שחרור חמורים ודרשה כי יורחק למשך 60 יום מאזור בנימין, ישהה חמישה ימים במעצר בית ויפקיד סכום של 1,000 ₪. 

עו"ד דוד הלוי שייצג את הצעיר מטעם ארגון חוננו טען כי התנהלות המשטרה חמורה ופסולה, ותמה כיצד לפתע השתנו תנאי השחרור. עו"ד הלוי  טען כי המשטרה מנסה להעניש את הנער על סירובו לחתום בתחנת המשטרה על תנאי השחרור המקלים יותר.

השופטת ג'ויה סקיפה שפירא קיבלה את עמדת הפרקליט וקבעה כי הנער יורחק למשך 15 יום כפי שביקשו חוקרי המשטרה בתחילה. בנוסף קבעה השופטת כי הנער יפקיד 1,000 ₪ בקופת בית המשפט.

"לא מקובלת עלי עמדת המשיבה לפיה משעה שהמשיב סירב לתנאי השחרור שביקשה המבקשת להטיל עליו והיה צורך להגיע לבית המשפט, יש מקום להחמרה בתנאי השחרור", כתבה השופטת בהחלטתה.

עו"ד דוד הלוי שייצג מטעם ארגון חוננו מסר בתגובה, "מרשי שוחרר בהחלטה המדברת בפני עצמה. התנהלות המשטרה הינה שערורייתית, במיוחד לאור העובדה שתנאי השחרור שהתבקשו בבית המשפט שונו והוחמרו רק משום שמרשי סירב להשתחרר בתנאים מקילים יותר בתחנה. גם בית המשפט מתח ביקורת על התנהלות זו שמצביעה כי תנאי השחרור נקבעו לא בשל הצרכים החקירתיים אלא כסוג של עונש על סירובו להשתחרר בתנאים שהוצעו לו בתחנה".