"גם השמאל יכול להבין שהגירוש היה אסון"

נציגי מפלגת יחד סיירו בשומרון, כששיאו של הסיור היה בביקור בישיבת חומש. "אם חלילה השמאל יעלה לשלטון, הוא ימיט עלינו גירוש נוסף".

ישי קרוב , ד' באדר תשע"ה

ח"כ יוני שטבון בחומש
ח"כ יוני שטבון בחומש
צילום: דוברות מפלגת יחד

חברי מפלגת יחד ובראשם ח"כ יוני שטבון והמועמדים הדתיים לאומיים - הרב עמיטל בראלי והרב קובי יקיר סיירו היום (שני) בשומרון.

הסיור החל בניחום אבלים בבית משפחתה של אדל ביטון הי"ד ביישוב יקיר, בהמשך הגיעו חברי מפלגת יחד לישיבת שבי שומרון ולפגישה עם ראש הישיבה ורב הישוב הרב יהושע שמידט ושיאו של הסיור היה בעלייה ליישוב חומש וביקור בישיבת חומש המתחדשת הממוקמת על חורבות היישוב.

"היום גם אחרון השמאלנים יכול להבין שהגירוש היה אסון חסר תקדים באכזריותו וחסר תוחלת בתוצאותיו. השמאל, אם חלילה יעלה לשלטון, עוד ימיט עלינו אסונות גירוש נוספים. אנחנו נמנע זאת, על כל הזיית שמאל לחלק את הארץ נוסיף יישובים. אין דרך אחרת. ישראל ישכון לבטח, רק כשהעולם יבין שאנחנו כאן כדי להישאר" אמר ח"כ שטבון.

הרב קובי יקיר אמר, "אנחנו כחברי סיעה מתחייבים לפעול לביטול חוק ההתנתקות כדי שחומש תיבנה ותכונן. בעז"ה נצליח לבנות את חומש מחדש מי שלא נבנתה בימיו כאילו חרבה בימיו".

הרב עמיטל בראלי אמר, "מדהים לראות בעיניים את העיוולת. בהרי חומש מהדהדת השאלה מדוע? מדוע החריבו ישובים פורחים? מדוע גירשו יהודים מביתם? ובעיקר מדוע לא תיקנו את העוול ושבו לחומש. אנו נפעל ככל יכולתינו לביטול חוק ההתנתקות ולהחזרת הישובים למקומם".

לאחר הביקור מסרו חברי מטה חומש תחילה כי "עשר שנים חלפו מביצוע הרס ארבעת ישובי צפון השומרון: חומש, שאנור , גנים וכדים במסגרת תכנית ההתנתקות, שהעלתה את החמאס לשלטון והכניסה מיליוני יהודים תחת איום רקטי. אנחנו בחומש מתקנים יום יום את העוול ומקדמים בברכה את ח"כ יוני שטבון ומועמדי מפלגת יחד שבאו לצפות על כל מישור החוף מחומש ולעמוד מקרוב על הצורך בביטול ההתנתקות והחזרת עם ישראל לשליטה מרבית בשטח".