בני ברק מציגה: "מרכזי למידה בגמרא"

לטענת ראש העיר, קיימת חשיבות ברתימת המורים לישום התכנית, שילמדו לסייע לילדים בלימודי הגמרא ולהקנות להם כלים לעתיד.

חיים לב , ה' באדר תשע"ה

לומדות גמרא במדרשת לינדנבאום
לומדות גמרא במדרשת לינדנבאום
יוני קמפינסקי

עיריית בני ברק תשקיע משאבים תקציביים לעידוד לימוד הגמרא. היוזמה כוללת מסגרת השתלמויות למלמדים בהוראה מתקנת.

לדברי ראש העיר חנוך זייברט, העירייה רואה חשיבות ברתימת המורים לישום התכנית, שילמדו להכיר את הכלים לסייע לילדים בלימודי הגמרא ולהקנות להם כלים לעתיד.

"בסייעתא דשמיא, אנחנו נמצאים היום במקום טוב בהרבה בזכות התכנית 360 לילדים ונוער בעירייה", אמר ראש העיר, "עשרים שנה לא היה מענה כזה לתלמידי הת"תים, ואני מקווה שבעוד עשרים שנה, נוכל להביט על המקום שבו אנו עומדים היום ולראות כי השתפרנו ועלינו, שכן עינינו נשואות קדימה, לטובת הילדים, דור העתיד שלנו".

הרב יעקב ויינגרטן, מנהל ומפקח תחום הגמרא במרכז הלמידה של מכון 'אחיה', סיפר על חשיבות האיתור המוקדם והאבחון הנכון של ילדים המתקשים בגמרא. "עיקר פעילותנו בסיוע ובעזרה לילדים הבינוניים, שיקבלו סיוע והכוונה שתעמיד אותם על הדרך הנכונה, ולא יפלו ויהפכו לחלשים, חלילה, וסוג כזה של סיוע ניתן להעניק רק בתכנית התערבות מהסוג הזה".

ישום התכנית בשנה זו פועל בשלושה מישורים, בבחינת 'החוט המשולש': האחד - אבחון ואיתור של ילדים מתקשים בתוך הכיתות, השני -  הטיפול בילדים עצמם, באופן פרטני או בקבוצות, והשלישי – השתלמויות למלמדים, המקנות להם כלים מעשיים ללמד את תלמידיהם, ולפעול ברוחו של כל אחד ואחד".