"מתי דרשתם מבנט לעלות להר הבית?"

עימות מילולי חריף התפתח בין הרב יעקב שפירא לחברת הכנסת ציפי חוטובלי בפאנל בכנס ירושלים שעסק בנושא העלייה להר הבית והשליטה בו.

יוני קמפינסקי , ה' באדר תשע"ה

חוטובלי בכנס
חוטובלי בכנס
צילום: יחצ

עימות מילולי התפתח במושב שעסק בעלייה להר הבית במסגרת כנס ירושלים ה-12 בין סגנית השר ציפי חוטובלי לראש ישיבת מרכז הרב הרב יעקב שפירא.

חוטובלי התייחסה לדברי הרב יעקב שפירא, לפיהם גדולי הרבנים אוסרים לעלות להר הבית, ואמרה כי היו גדולי ישראל שהתנגדו בעבר גם לעלייה לארץ ישראל‬.

הרב שפירא השיב לחוטובלי בחריפות, "זו חוצפה לדבר כך על גדולי ישראל". בתגובה ענתה חוטובלי, כי "זה לא חוסר כבוד, זה שיעור פשוט בהיסטוריה".

חוטובלי השיבה גם לטענות בנוגע למדיניות נתניהו בנושא הר הבית ואמרה, "אני חייבת להגיד שבהקשר הפוליטי אני שייכת לח"כים שעולים להר הבית. מבחינתי זה מובן מאליו. אבל אני שואלת – מתי אתם דרשתם מנפתלי בנט לעלות להר הבית? מהמפלגות האלה צריך לדרוש".

רב הישוב הר ברכה, הרב אליעזר מלמד, ציין כי הוא תומך בעלייה להר הבית. בתשובה לשאלה האם עלה להר בעצמו השיב הרב מלמד, "אם מדברים על העניינים האישיים אני כמעט לא יוצא מהישוב, אני עוסק בכתיבה. זה נושא קצת שונה אבל יש פה שאלה הלכתית שצריכים לתת עליה את הדעת".

פעיל הר הבית, יהודה גליק, שהשתתף אף הוא במושב, ציין לחיוב דווקא את מעורבותן של חברות כנסת במאבק על הר הבית. "הנושא עלה ע"י חברות הכנסת דווקא, מירי רגב, וציפי חוטובלי שעלתה ביום חתונתה. וגם חברות הכנסת שולי מועלם ואורית סטרוק. אני התרעתי מעל דוכן ועדת הפנים פעם אחרי פעם שישפך דם. כי הנקודה הקריטית היא אוזלת היד – כל אדם שעולה להר הבית הוא קרבן של קבוצות שמקבלות כסף". גליק הוסיף בהומור, כי "ההבדל בין רוטוויילר לח"כ מירי רגב, שרוטוויילר מרפה באיזשהו שלב וח"כ מירי רגב לא".