בוז'י מצא את הכסף

"בשש השנים האחרונות הוצאו מיליארדי שקלים על התנחלויות מחוץ לגושי ההתיישבות", טען הרצוג במסיבת עיתונאים בנושא משבר הדיור.

ידידיה בן אור , ז' באדר תשע"ה

יצחק הרצוג
יצחק הרצוג
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יצחק (בוז'י) הרצוג וציפי לבני, ראשי רשימת העבודה-התנועה, כינסו מסיבת עיתונאים בעקבות דו"ח המבקר שפורסם אמש (רביעי) בנושא משבר הדיור.

השניים טענו כי האשם במשבר הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו, אשר כיהן בתפקיד ראש הממשלה במהלך השנים האחרונות שבהן חלו העליות המשמעויות ביותר במחירי הדירות.

"ראש ממשלה אחראי לא עוסק רק בנאומים וספינים. היו פה ראשי ממשלה שידעו לדפוק על השולחן ולהניע מהלכים אמיתיים לטובת הציבור", טען הרצוג.

הרצוג אף האשים את נתניהו בהפניית משאבים להתנחלויות במקום לטיפול בנושא, "בשש השנים האחרונות הוצאו מיליארדי שקלים על התנחלויות מחוץ לגושי ההתיישבות, סכום עתק שאם היה מרוכז בתכנון נכון לזוגות צעירים יכול להיות שמסיבת העיתונאים הזו לא הייתה מתקיימת. לא הגיוני לעשות חלוקה כל כך מעוותת של כספי הציבור".

יו"ר העבודה פירט את פרטי תכנית הדיור של "המחנה הציוני", הכוללת דיור ציבורי, פיקוח על שוק השכירות ושינוי מערך הניהול של הקרקעות לבנייה, תוך שימוש במודלים בהם משתמשות מדינות רבות בעולם המערבי.

ח"כ ציפי לבני אמרה כי "במקום שרה"מ יטריד את האזרחים עם הפחדים שלו, צריך ראש ממשלה שמה שמטריד אותו זה הבעיות של האזרחים. ישראל זקוקה לראש ממשלה שאכפת לו מבני אדם, שחי בארץ מכיר את המצוקות ויודע לפתור אותם הרצוג שותפי הוא כזה ולכן הוא ירכיב את הממשלה".