"הבית היהודי הייתה העוגן היציב בממשלה"

השר אריאל לרבנים בצפון: "לא עבר אף חוק אנטי דתי בכנסת האחרונה ולא נכנס לספר החוקים של מדינת ישראל אף חוק כזה".

חזקי ברוך , ז' באדר תשע"ה

השר אריאל והרבנים בצפון
השר אריאל והרבנים בצפון
צילום: דוברות השר אריאל

במלון קיבוץ לביא התקיימה השבוע פגישה משמעותית בין כ30 רבנים מצפון הארץ, ראשי ישיבות, ראשי גרעינים, ומנהלי מוסדות תורניים לבין שר הבינוי אורי אריאל, מנכ"ל האיחוד הלאומי-תקומה אופיר סופר, וראשי מטה הישיבות של הבית היהודי לבחירות.

במהלך המפגש התקיים שיח פתוח בין הרבנים לשר אריאל. השר אריאל הדגיש כי בניגוד לטענות שונות "לא עבר אף חוק אנטי דתי בכנסת האחרונה. אף חוק אנטי דתי לא נכנס לספר החוקים של מדינת ישראל".

בין הנוכחים היו ראש הישיבה בנצרת עילית - הרב דני סיגליס, רבה של כפר חנניה - הרב נחשון כהן, ראש ישיבת ההסדר בצפת - הרב איל יעקבוביץ', ורב גרעין הדר חיפה - הרב שמואל ששון.

במפגש דנו המשתתפים על חשיבות העמקת הקשר בין המפלגה למוסדות הציונות הדתית בצפון.

הרבנים הביעו תמיכה בבית היהודי וקראו לחזק את המפלגה ולהגדיל את כוחה בבחירות הקרובות ככל הניתן כדי למנוע ניסיונות חקיקה בעייתיים מצד השמאל הקיצוני וכדי לחזק את החיבור בין עם ישראל ארץ ישראל והתורה.

הרבנים הוסיפו כי רק הבית היהודי יודעת לחבר את הערך הציוני עם העולם התורני. רוח הציונות הדתית שמאמינה שמדינת ישראל היא אתחלתא דגאולה והמחוייבות לשלמות העם והארץ, כמו גם הענקת חינוך ציוני לתלמידי ישראל נמצא הבית היהודי.

השר אריאל הביע את נכונותו להיפגש אחת לתקופה עם הרבנים בצפון - מהלך שמצטרף להקמת הלשכה לפניות הציבור בצפון שהקימה ח"כ שולי מועלם.

אריאל אמר כי "הבית היהודי הייתה העוגן היציב בממשלה ושמרה על התורה העם והארץ. נמשיך לבנות בנגב בגליל במרכז וביהודה ושומרון כדי להוריד את מחירי הדיור".