נתניהו קורץ לחרדים

"אני חושב שכל העניין של הסנקציות הפליליות זה דבר שצריך להסיר אותו. יהודי לא צריך ללכת לבית סוהר על לימוד תורה", אמר ראש הממשלה.

עדו בן פורת , ח' באדר תשע"ה

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו קורץ למפלגות החרדיות בתקווה כי ימליצו עליו צל הנשיא ריבלין מיד לאחר הבחירות לכנסת.

בראיון לתוכניתו של יוסי אליטוב ברדיו "קול ברמה" הבהיר יו"ר הליכוד כי הוא מתנגד לסנקציות הפליליות שממשלתו אישרה בחוק הגיוס שהובילה מפלגת "יש עתיד".

נתניהו נשאל האם הוא צופה שגם הפעם ש"ס ויהדות התורה יישארו באופוזיציה, וענה כי "זה תלוי במנדטים שנקבל. ככל שנקבל יותר - הסכנה הזו תפחת. כולם יודעים שהמציאות נכפתה עלי בניגוד מוחלט לדעתי מהרגע הראשון. אנחנו עם ישראל אחד''.

הוא הבהיר כי צריך להסיר את הסנקציות הפליליות מחוק הגיוס שאושר. "אני חושב שכל העניין של הסנקציות הפליליות שנכפו גם הן כחלק מאותה קואליציה, זה דבר שצריך להסיר אותו. יהודי לא צריך ללכת לבית סוהר על לימוד תורה". 

לקראת נאומו בקונגרס בשבוע הבא סיפר נתניהו כי הוא כותב בעצמו את הנאום. "אני יוצא לשם כדי לנסות לעצור הסכם שמתגבש שהוא מאד מסוכן למדינת ישראל. אנחנו בערב פורים, ואנחנו זוכרים את הניסיונות אז בפרס להשמיד את מדינת ישראל. היום, באותה פרס, יש משטר שחורט על דגלו את השמדתה של מדינת היהודים".

ראש הממשלה התייחס גם לסקרים האחרונים ולפיהם נראה שמלאכת הרכבת הממשלה תוטל עליו. "אין בזה שום ביטחון. אין שום ביטחון שאנחנו נרכיב את הממשלה הבאה. זה תלוי בגודלו של הליכוד, ככל שהליכוד יהיה קטן יותר הסיכויים שנרכיב את הממשלה הבאה - קטנים יותר.

"אם ציפי ובוז'י יקבלו קולות באופן מובהק בהרכב גדול יותר, אז בהחלט יכול להיות שמלאכת הקמת הממשלה תוטל עליהם. אני חושב שמי חושב שהזכייה שלי ושל הליכוד היא אוטומטית, איננו מבין מה הוא שח. יש כאן מציאות אחרת לגמרי.

"היה ויינתן והדבר הזה יוטל עלי אני אפנה בוודאי לשותפים הטבעיים שלנו: כולם יודעים מי הם, הבית היהודי, זה מובן אבל גם המפלגות החרדיות וגם כחלון. גם ליברמן... אני יכול להגיד לך מי שלא יהיה ולא יהיה שותף לממשלה - זה השמאל בראשות ציפי ובוז'י".