ערבים השחיתו אנדרטה במגרון

פורעים ערבים עלו ביום שישי למגרון החרבה והשחיתו במקום את האנדרטה לזכר צביה סט 'הנדנדה של צביה'.

אורנית עצר , י' באדר תשע"ה

האנדרטה שהושחתה
האנדרטה שהושחתה
צילום: שוקי סט

כ-15 פורעים ערבים עלו ביום שישי האחרון למגרון החרבה והשחיתו במקום את האנדרטה לזכר צביה סט 'הנדנדה של צביה'.

הערבים עלו למקום לאחר שלאחרונה הרס המנהל האזרחי את המבנים האחרונים שנותרו במקום ומגרון למעשה נותרה ללא נוכחות יהודית.

תושב מגרון, שחר סיביליה, שהתגורר בחלקה 10, בה נהרסו המבנים האחרונים במגרון, סיפר לערוץ 7, "אחרי ההרס בהוראת בג"ץ, עלו למקום ערבים מכפרי הסביבה. ביום שישי האחרון הייתי שם, באתר ההרס. הייתה שם קבוצה של כ-15 ערבים. בשלב מסויים הם החלו לצעוד לכיווני בצורה מאיימת. צילמתי אותם. כיוון ששבת התקרבה, לא נותרתי במשך זמן ארוך במקום אך הזעקתי את הצבא".

סיביליה מספר כי "כשהחיילים הגיעו, הם מצאו כי הערבים השחיתו את האנדרטה לזכר צביה סט, המכונה 'הנדנדה של צביה'".

שוקי סט, אחיה של צביה כתב על כך בדף הפייסבוק שלו, "ביום שישי האחרון עלו כמה נערי גבעות למגרון העליונה והשחיתו את האנדרטה שהקמנו שם לזכר אחותי, צביה, במצפור המדהים שבנינו שם. לא, לא מדובר בנערי גבעות יהודים, מדובר בפושעי שנאה אמיתיים. פושעי שנאה פלסטינים, בגלל זה לא תשמעו על זה הבוקר בכל מהדורות החדשות".

"הבוקר לא יראיינו פרופסור מלומד על השפעות פשע השנאה על חיינו. הבוקר רזי לא יפתח את תוכניתו באנחה כבדה 'שוב פשע שנאה, הפעם במגרון'. גם בהארץ או בידיעות אחרונות זה כנראה לא יופיע, כי זה פשע שנאה נגד יהודים ויהודים, כידוע, זה ממש בסדר לשנוא", מזכיר סט.

לדבריו, "רק לפני שבוע פינו את אחרון המבנים במגרון העליונה והתוצאה לא איחרה לבוא! הרס וחורבן של מקום שלא מפריע לאף אחד וכל אחד יכול לבוא וליהנות ממנו. חברים יקרים, רק דבר אחד יכול לתקן את העוול הנורא והוא להוסיף בניין ולהוסיף אור. להיות נוכחים בכל מקום לבקר בכל מקום ולא לפחד מהחלאות שרק הרס ושנאה מחיים אותם".

סט קורא לציבור לא להפקיר את השטח, "אם אתם עוברים במקרה על ציר 60 ויש לכם 10 דקות פנויות, תעלו, תעשו סיבוב, תתנדנדו קצת בנדנדות ותמשיכו הלאה לדרככם. רק כך הם יבינו שאנחנו פה ולעולם זה לא עומד להשתנות. ואתם נבחרי הציבור, תפסיקו לפחד, לא לשם כך נבחרתם, להרוס הם יודעים בלעדיכם, תפקידכם הוא לבנות ולבנות ולבנות וה׳ יהיה בעזרכם".

נזכיר כי לפני כשבועיים הרסו כוחות הביטחון את המבנים האחרונים שנותרו במגרון העליונה, ובכך למעשה הושלם פינויו של הישוב סופית. ההרס התבצע לאחר שב-6 בינואר השנה הורו שופטי בג"ץ למדינה לפנות בתוך 45 ימים את שבעת המבנים האחרונים שנותרו בשטח שבו שכן בעבר הישוב מגרון שבבנימין. טוען....