הקול השקט והכואב בכנס איפא"ק

לכנס איפא"ק הגיעה גם נציגה של ארגון אלמגור: אורטל תמם, סטודנטית לרפואה ואחייניתו של משה תמם שנרצח על ידי ערבים ישראלים. ראיון.

עדו בן פורת , י"ב באדר תשע"ה

אורטל תמם
אורטל תמם
צילום: ערוץ 7

אורטל תמם, סטודנטית לרפואה ואחייניתו של משה תמם שנרצח על ידי ערבים ישראלים, הגיעה גם היא לוועידת איפא"ק על מנת להביא גם לוושינגטון את קולם האותנטי של נפגעי הטרור.

"מה שאני מנסה לעשות כאן זה להראות את הצד של המשפחות השכולות. כשיש  כל הדיבור על השלום צריך לזכור גם אותנו. זה בא לידי ביטוי במאבק שלנו נגד שחרור המחבלים", אומרת תמם ומספרת על התגובות המפתיעות שבהן היא נתקלת מכיוונם של יהודי ארצות הברית.

לדבריה יהודי ארה"ב לא מקבלים מידע אודות משמעות שחרורם של המחבלים ולעיתים על עצם השחרור. "בכל פעם שאני מספרת את זה אנשים מופתעים מחדש. הם מאוד מזדהים עם הכאב שלנו. גם כיהודים וגם כאמריקאים הם מבינים שמשחרור מחבלים לא יכול לצאת משהו טוב".

"כל בר דעת שיודע להבחין בין טוב לבין רע יודע שלא צריך לשחרר מחבלים. שחרור מחבלים לצורך שלום הוא בדיוק כמו שחרור אנסים לצורך מאבק למען שלום האישה. כל בר דעת מבין את זה. גם במבחן המציאות ראינו שבסופו של דבר המו"מ נכשל וכעת יש רוצחים משוחררים", דברי תמם.