עו"ד בן גביר: זועבי השתוללה, היכתה ותקפה

עו"ד בן גביר טוען כי בידי המשטרה נמצאים סרטים ערוכים מגמתית, "כאשר הסטודנטים מתגוננים הם הופכים להיות נאשמים".

ישי קרוב , י"ג באדר תשע"ה

עו"ד איתמר בן גביר
עו"ד איתמר בן גביר
צילום: פלאש 90

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את החשוד בשפיכת המים על חנין זועבי אומר הבוקר (רביעי) כי צפייה בסרטונים מלמדת שחברת הכנסת זועבי עשתה הצגה גדולה.

"לצערי התקשורת מלטפת אותה", אומר בן גביר, "והיועץ המשפטי לממשלה רוקד לפי החליל שלה".

לדברי עורך הדין בן גביר "רואים שמי שמתגרה בסטודנטים היא פעילת זועבי שהניפה דגל אשף והציתה את העימות, זועבי עצמה נצפת כשהיא משתוללת, מכה ותוקפת, אך דווקא כאשר הסטודנטים מתגוננים הם הופכים להיות נאשמים".

עו"ד בן גביר יבקש היום מבית משפט השלום בתל אביב לצפות בסרטונים המלאים וידרוש לשחרר את מרשו, "אין תקדים להתנהגות כה קיצונית של המשטרה שבהתערבות היועץ המשפטי לממשלה עצרה את מרשי ועוד דורשת ימי מעצר נוספים. כשחבר הכנסת בן ארי הותקף על ידי ערביה סמוך לקבר שמעון הצדיק, המשטרה לא עצרה את התוקפת, בקושי הסכימו לחקור אותה, ושחררו אותה לאחר החקירה".

בן גביר גם התייחס לטענה שהעוזרת של זועבי הותקפה במוט ברזל, "מוזר איך התקשורת קנתה את הסיפור הזה כאשר אין שום תיעוד לכך בתוך האירוע. אני יודע שכנוהל וכדבר שבשגרה אחמד טיבי בסיום כל הפגנה מתפנה לבית חולים כדי ליצור עניין, יכול להיות שהעוזרת מנסה להפנים את מה שהבוסים שלה משדרים".

"בסופו של דבר מדובר באירוע של שפיכת מים, על אירוע כזה לא נהוג לעצור, ולא ראוי לעצור, להערכתי המשטרה רצתה לשחרר בתנאים כבר אתמול אך היועץ המשפטי לממשלה רוקד לפי החליל של זועבי ופועל בצורה לא ראויה ומפלה. אם היו שופכים מים על אלי ישי, בנט או מרזל, המשטרה לא הייתה פועלת בצורה כזאת, ואני מקווה שהשופטים בתל אביב ידעו להפריד, בין המציאות התקשורתית והלחץ של הפוליטיקאים לבין העניין המשפטי".

בתוך כך תושב רמת גן החשוד בתקיפת העוזרת של ח"כ חנין זועבי יובא הבוקר לבית משפט השלום בתל אביב לדיון בהארכת מעצרו.