הרבנות מנעה ייבוא בשר טרף לארץ

לאחר שהגיע מידע כי במפעל בשר בפרגוואי הוכנס בשר ממקור לא ידוע, פעלה הרבנות למנוע הכנסתו לארץ וצוות המשגיחים הוחזר אף הוא.

ישי קרוב , י"ג באדר תשע"ה

משרדי הרבנות הראשית
משרדי הרבנות הראשית
פלאש 90

נמנעה החדרת תוצרת בשר טרף לארץ.

לפני כחודש וחצי הגיעו לידי אגף הכשרות הארצית מידע שהעלה חשד לפיו במפעל הבשר קונספסיון בפרגוואי התבצעה אריזה של בשר ממקור לא ידוע כבשר כשר ואף חלק.

מפעל זה פעל במסגרת אישור מטעם הרבנות הראשית לישראל וצוות כשרות שהוסמך על ידי הרבנות פעל במקום.

בחקירה שנערכה בעקבות המידע, התברר כי אכן במפעל בוצעו הפרות חמורות של נהלי הכשרות, וכי לא ניתן לסמוך על כשרותו של בשר שנארז במפעל החל מיום 7/1/2015.

לאחר שימוע שנערך ליבואנים הוחלט כי תיאסר שחיטת בשר כשר במפעל זה להבא. בעקבות ההחלטה חזרו לישראל חברי צוות השחיטה.

מיד עם קבלת המידע מנעה הרבנות, באמצעות המכס, כניסת בשר המיובא ממפעל זה על פי חוק הבשר. בדיקת הרבנות הסתיימה בטרם הגיעו לישראל המכולות הראשונות של הבשר הבעייתי, וכך נמנעה הכשלה של השוק בישראל.

ברבנות הראשית מבקשים להבהיר למשגיחי הכשרות ולציבור הרחב כי בשוק בישראל אין כל בשר טרף המסומן ככשר במסגרת פרשה זו, ואין כל צורך לסטות ממנהגי הצריכה הרגילים בבשר מיובא.

מנכ"ל הרבנות הראשית, אלחנן גלט, אמר כי  "פרשת הבשר מפרגוואי הכניסה את כלל המערכות באגף הכשרות הארצי לרצף פעילות אינטנסיבי, שבסופו גילוי מספק של מידע ופעולה נמרצת במסגרת החוק. הדבר החשוב הוא שנמנעה כניסת בשר טרף המסומן ככשר לישראל, והצרכן הישראלי שומר הכשרות יכול להיות בטוח בכשרות של הרבנות הראשית".

לעדכון הכשרות המלא לחצו כאן