הציבור יבחר: אורית סטרוק או פעיל ש"ס

הרב רונצקי: אם "יחד" תקבל 5 מנדטים והבית היהודי 12, אורית סטרוק שמזה שנים רבות עושה למען ארץ ישראל ותורתה - תישאר מחוץ לכנסת.

עדו בן פורת , י"ח באדר תשע"ה

הרב אביחי רונצקי
הרב אביחי רונצקי
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

תא''ל במיל' הרב אביחי רונצקי, מס' 12 ברשימת הבית היהודי לכנסת, טוען כי מפלגת יחד יוצרת פילוג ומחלוקת בציבור הדתי-לאומי.

בעמוד הפייסבוק שלו סיפר הרב רונצקי, "סחה לי אתמול תלמידת מדרשת הרובע - 'נוצר אצלנו הרושם שאלו שיותר יראות שמיים מצביעות למפלגת יחד והפשרניות לבית היהודי'. והנני שואל בקול רם - האמנם כך הם פני הדברים?".

לדברי הרב רונצקי, רוב עצום של תלמידי חכמים, ראשי ישיבות וזקני רבני הציונות הדתית תומכים בבית היהודי. "כיצד נוצר רושם כזה? אלא שיש שיוצרים מצג שווא שעל פיו לח''כים של הבית היהודי אכפת רק מארץ ישראל ולא מהתורה. זו בדותא שנאמרת על ידי אנשים שלא חוששים מהוצאת שם רע כדי לזכות בקולות של בוחרים תמימים שמאמינים להם.

"כל זאת מלבד עצם יצירת המחלוקת והפילוג בציבור הדתי לאומי שמחליש את כוחו בשדה הפוליטי וממילא את השפעתו על הנעשה במדינת ישראל", מתח הרב ביקורת.

הרב רונצקי, לשעבר הרב הראשי לצה''ל וראש ישיבת איתמר, מזכיר כי אם מפלגת ''יחד'' תקבל 5 מנדטים ו"הבית היהודי" רק 12 מנדטים, ''אורית סטרוק תושבת חברון שמזה שנים רבות עושה למען ארץ ישראל ותורתה והוכיחה את עצמה בכנסת האחרונה, תישאר מחוץ למשכן הכנסת ובמקומה יכנס איש ש"ס מכפר סבא''.

נציין כי מס' 5 ברשימת "יחד" הוא ששון טרבלסי, דוברו של הרב מאיר מאזוז - המנהיג הרוחני של המפלגה.