בני עקיבא: לזכור את הגירוש

הנהגת בני עקיבא התכנסה במרכז למורשת קטיף בניצן, כאות פתיחה לסדרת פעילויות בתנועה לציון עשור לעקירת יישובי גוש קטיף.

עדו בן פורת , י"ח באדר תשע"ה

הכינוס. אתמול
הכינוס. אתמול
צילום: יח"צ

מועצת ההנהגה של תנועת בני עקיבא המונה כ-100 רכזים ורכזות התכנסה אתמול במרכז למורשת קטיף וצפון השומרון בניצן.

הכינוס הינו אות הפתיחה לסדרת פעילויות בתנועה לציון עשור לעקירת יישובי גוש קטיף וצפון השומרון שיחול בקיץ הקרוב. התנועה תפעל בחודשים הקרובים הן בקרב הנוער הדתי-לאומי הפוקד את הסניפים והן בקרב האוכלוסייה הכללית.

אחת ממטרות הפעילות היא לנסות ולהוציא אל הפועל את הכוחות הקיימים בנוער אשר באו לידי ביטוי במהלך המאבק נגד תכנית ההתנתקות.

אמיר סנדלר, סמזכ"ל חינוך והדרכה בתנועה, אמר כי "במאבק נגד ההתנתקות הבנו כי בנוער קיימים כוחות אדירים ומחובתנו שיופיעו לא רק בימי שבר וקושי אלא גם בימי שגרה. אין לנו ספק כי הנוער שלנו רק הולך ומשתבח עם השנים וקיימת חשיבות עצומה כי הפוטנציאל הזה ינותב למקומות ערכיים ומשמעותיים".

במהלך היום גם נפגשו הפעילים עם הרב יגאל קמינצקי ששימש כרב האזורי של גוש קטיף, הרב הציג בפניהם את משנתו החינוכית והאמונית ביחס לפינוי. כמו כן, הפעילים שוחחו עם מפונים המתגוררים באתר הזמני בניצן אשר הצרו על כך שסיפור גוש קטיף והעקירה נעלם כמעט לחלוטין מהתודעה הציבורית. עובדה זו הביאה את התנועה לפעול בתקופה הקרובה בזירה הציבורית על מנת להביא לשינוי המצב באמצעות פעולות הסברה נרחבות בקרב הציבור הישראלי.

בתוך כך, התנועה החליטה לחזק את הקשר מול תנועות הנוער האחרות בארץ, לקדם את חיזוק הסניפים ביישובים ולהקים בית מדרש תנועתי לחיזוק ערך לימוד התורה בקרב החברים. הכינוס הינו למעשה הכנה למועצה הארצית של התנועה – "חיים בתנועה" - בהשתתפות מאות פעילים שתתקיים בעוד כשלושה בירושלים.

מוכי בטר מנכ"ל המרכז אמר למשתתפי הכינוס, "אני שמח שתנועת בני עקיבא בחרה לקיים את מושב ההכנה לוועידה הארצית במרכז קטיף ולעסוק בין היתר בנושא גוש קטיף וצפון השומרון וציון עשר שנים לעקירה. אנו רואים חשיבות יתרה בהנחלת ערכים אלו לדור הצעיר והמשך קיום מורשת ענפה של ערכי אחדות, ערבות הדדית ציונות והתיישבות".