ליום אחד: בני נוער ניהלו את השומרון

במסגרת "יום החלפת השלטון", ראשי מועצת הנוער בשומרון השתתפו יחד עם ראש המועצה גרשון מסיקה בסיור כלכלי עם איש העסקים רמי לוי.

יוני קמפינסקי , י"ט באדר תשע"ה

יום חילוף עם הנוער בשומרון
יום חילוף עם הנוער בשומרון
צילום: מוא"ז שומרון

כ-17 בני נוער אשר מייצגים אלפי צעירים מכל יישובי השומרון הוצמדו לראשי המועצה האזורית במהלך יום עבודה שגרתי שנועד לחשוף אותם למגוון תחומים במרחב המוניציפלי.

במהלך הפרויקט שנערך השבוע במועצה, ראש המועצה גרשון מסיקה, סגנו יוסי דגן ומנכ"ל המועצה  שלומי ורמשטיין קיימו פגישות יחד עם הצעירים ואף ערכו סיור בצפון השומרון עם איש העסקים רמי לוי במהלכו הציגו את התעשייה במקום.

בני הנוער נוספים ליוו את מנהלי האגפים השונים בעבודתם השוטפת. לדוגמה: השתתפות בתרגיל בטחוני ביישוב שערי תקווה עם מנהל אגף הביטחון או סיור בהיכל התרבות באריאל עם מנהל המתנ"ס.

גרשון מסיקה אמר לצעירים כי "היום הזה מהווה הזדמנות עבורכם- המנהיגים הצעירים של השומרון, לראות במו עיניכם כיצד מנהלים ישיבות, מטפלים בזמן אמת בפניות של תושבים וכן עורכים סיורים עסקיים בשטח. אין לי ספק כי בעוד מספר שנים ספורות נראה אתכם בעמדות מפתח בשומרון ומחוצה לו".

עמיחי אלחנתי, יובל גדליה ועילאי דיין אשר ליוו את ראשי המועצה בסיור עם רמי לוי, הציגו את עצמם לאיש העסקים וביקשו ממנו לקבל טיפים להצלחה במיוחד לאור ההכרזה על כך שנבחר להדליק משואה ביום העצמאות. רמי לוי שיתף פעולה והסביר לצעירים כי הבסיס להצלחה הוא לשרת את הציבור ביושר ובאמינות.

"תמיד לכו לפי מה שהציבור רוצה וצריך. אם משרתים את הציבור ועונים על הצרכים שלו, אז נוצר ביקוש וכך ניתן לגדול ולהתפתח", אמר להם רמי לוי. "אם תרצו אין זו אגדה. לא לפחד ליצור, להוביל וליזום. אם משרתים את הציבור מתוך אמונה, אמינות ויושר אז השמיים הם הגבול".

נציין כי מזה כשנתיים מפעילה מחלקת הנוער של מתנ"ס שומרון בשיתוף עם פרויקט "עיר ללא אלימות" מועצת נוער כלל אזורית אשר מייצגת למעלה מ-4,000 בני נוער מהשומרון וממנפת את נושא ההתנדבות, החיבור בין היישובים והביטחון בתחבורה הציבורית.

מ"מ ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר כי "על אף לוחות הזמנים העמוסים של ראשי האגפים במועצה, ראינו חשיבות להוביל את הפרויקט ולאפשר לדור העתיד להיחשף לעשייה למען הציבור. במהלך היום נוצרו שיתופי פעולה רבים בין הנהגת הנוער למחלקות השונות אם בתחום התיירות, הדוברות וגם מול הנהלת המועצה ואנו מברכים על כך".

יובל גדליה בת ה-16 מרבבה סיפרה על החוויה שעברה. "היה מרתק לראות מבפנים איך הדברים מתנהלים במועצה. השתתפתי בפגישת עבודה עם מנכ"ל המועצה ולאחר מכן בסיור עם רמי לוי. למדתי המון היום, בעיקר על איך לשרת את הציבור ועד כמה חשוב לעשות זאת בהתאמה לצרכים של השטח.

''אני חושבת שחשוב לשתף את הנוער בהנהגה המקומית והפרויקט הזה היווה הזדמנות חד פעמית עבורנו לראות את הדברים מזווית אחרת, מבפנים", הוסיפה גדליה.טוען....