יוצרת פסל "האשה החכמה": לא כועסת

הפסלת אריאלה בית און, שפסלה שהוצב בישוב תקוע הושחת, הופתעה מהעימות סביב הצבת הפסל, "מוזר לי שזה קורה דווקא כאן בתקוע".

בני טוקר , כ"א באדר תשע"ה

עימות מפתיע? תקוע
עימות מפתיע? תקוע
צילום: פלאש 90

האמנית והפסלת אריאלה בית און, תושבת תקוע, מתייחסת בראיון לערוץ 7 לעימות שהתפתח סביב הצבת פסל "האישה החכמה" אותו פיסלה בכיכר בישוב, ולהשחתת הפסל בידי אלמוני.

בית און, בעצמה בעלת תשובה, עמלה במשך מספר חודשים על הפסל, אשר אמור לסמל את דמותה של "האישה החכמה מתקוע" המופיעה בספר שמואל, אולם ככל הנראה הפסל לא היה צנוע דיו, עבור חלק מהתושבים, אשר אחד מהם פגע כאמור בתחילת השבוע בפסל והשחית אותו.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפרה בית און, כי הנהלת היישוב הזמינה את הפסל, "אני בדרך כלל מפסלת יהודים זקנים מעולם החסידות, פנו אלי להכין את פסל האישה החכמה, התייעצתי עם הרב שלי. עבדתי במשך כמה חודשים והנה קמה מהומה".

בית און ציינה כי הופתעה מאוד מהעימות שנוצר סביב הפסל, "זה מוזר לי שזה קורה דווקא כאן בתקוע, כי זה מקום מאוד מיוחד עם הרבה דעות. הצבנו את הפסל ביום ראשון, וכבר פצעו לה עין ועשו לה כמה חבורות בגוף, זה הפתיע אותי".

עם זאת, בית און הדגישה כי איננה כועסת על הפוגע, "כבעלת תשובה אני יכולה להבין מאיפה זה בא, לא כעסתי. פיסלתי אישה בתנועת הליכה, היא לבושה בעיני בצורה צנועה, אין לי מושג, אולי בעיני המתבונן זה לא צנוע, אני לא הרגשתי שאני מבליטה כאן משהו. אני לא כועסת, אני יכולה להבין ממה זה בא לו, אולי הוא ניסה להראות ככה שהוא אוהב את ד'. זה לא פגע בי אישית".